داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
داروی سرطان پوست کشف شد
کد مطلب: ۱۳۴۸۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۱
اوشیدا: بیمارانی که از سرطان پوست رنج می برند از این پس بیماری آنها با یک پیشرفت پزشکی در تولید داروهای جدید قابل درمان است.
داروی سرطان پوست کشف شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: کارشناسان، کشف داروی جدید سرطان پوست را به عنوان آغاز یک دوره جدید از کشف داروهای جدید برای درمان این نوع سرطان توصیف کردند.

گفته شده است که بیماران سرطان پوست که به شدت بیمار هستند پس از دریافت این داروها با نتایچ فوق العاده ای رو به رو شده اند.

این نخستین بار است که دانشمندان تا این حد به تولید دارویی برای یک نوع پیشرفته سرطان پوست نزدیک شده اند.

این پیشرفت برای هزاران نفری که در دنیا به بیماری سرطان پوست مبتلا هستند امید به ارمغان می آورد.

تا امروز پیش بینی ابتلا به سرطان پیشرفته پوست بسیار ضعیف بود و بسیاری از بیماران ظرف چند ماه پس از تشخیص بیماری جان خود را از دست می دادند.

پیتر جانسون متخصص بالینی ارشد در مرکز تحقیقات سرطان بریتانیا اظهار داشتند ما در آغاز راه یک دوره جدید از درمان سرطان با استفاده از سیستم ایمنی هستیم. این داروها می توانند سیستم دفاعی بدن بیمار را علیه تومور سرطانی تحریک کرده و تاکنون در درمان ملانوما و سایر انواع سرطان پوست بسیار موثر بوده است.

وی اضافه کرد ما پس از تحقیقات توانستیم به بینش مورد نیاز ساخت درمانهای جدید برای بیماران سرطانی دست یابیم.

این درمان جدید دربرگیرنده دو داروی ipilimumab و anti-PD۱ ها است که دفاع سلولهای سرطانی را شکسته و هنوز در مرحله آزمایشهای بالینی است.

پزشکان می توانند با استفاده از این دو دارو سیستم ایمنی بدن بیمار را مجددا احیا کنند.

الکساندر اگرمونت از موسسه گوستاو روسی در فرانسه گفت: ملانومای پیشرفته ظرف پنج تا ۱۰ سال آینده می تواند ۵۰ درصد از بیماران را نجات دهد.

ملانومای پیشرفته ( تومور سیاه رنگ قشر عمیق پوست) و تنها زمانی تشخیص داده می شود که گسترش یافته و از نظر جراحی قابل برداشت نیست.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :