داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
مایکروسافت تا 15 سپتامبر تیک تاک را می خرد
کد مطلب: ۷۰۸۱۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۸
ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت در حال مذاکره با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به منظور خریداری نرم افزار چینی تیک تاک است.
مایکروسافت تا 15 سپتامبر تیک تاک را می خرد

به گزارش اوشیدا به نقل از خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، به دنبال اعلام تصمیم جدی ترامپ برای ممنوع کردن فعالیت تیک تاک در آمریکا مایکروسافت از برنامه ریزی برای خرید این اپلیکیشن به اشتراک گذاری ویدئو به منظور حفظ آن و تداوم فعالیت این برنامه در آمریکا خبر داده است.

 

مایکروسافت قصد دارد به هر نحو ممکن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را راضی به موافقت با خرید تیک تاک کند. در صورت عملی شدن این امر مایکروسافت مدیریت فعالیت های تیک تاک را در آمریکا، کانادا، نیوزلند و استرالیا بر عهده می گیرد.

مایکروسافت ممکن است برای تسهیل مدیریت تیک تاک سرمایه گذاران دیگری را نیز جذب کند. این شرکت اعلام کرده که به ملاحظات امنیتی مورد نظر رئیس جمهور آمریکا در این زمینه واقف است و تلاش دارد آن را رعایت کند. اما معتقد است مالکیت تیک تاک از نظر اقتصادی به نفع آمریکاست.

اگر مایکروسافت موفق به اقناع ترامپ شود و در مذاکرات خود با بایت دنس مالک چینی فعلی تیک تاک به نتیجه برسد، سود کلانی از مدیریت اپلیکیشن چینی محبوب تیک تاک به دست می آورد. این نرم افزار در خود آمریکا نیز بسیار محبوب است.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark