داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
خطیب جمعه شهر علی اکبر:
اگر سیستان آسیب ببیند کشور آسیب پذیر می شود/ چرا مردم مرزبان باشند اما از منافع مرز بی نصیب باشند/ حجاب تاج کرامت زن است
کد مطلب: ۵۶۶۹۷
تاریخ انتشار:جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۷
امام جمعه شهر علی اکبر عنوان کرد: نسخه منطقه آزاد سیستان با هیچ نقطه کشور قابل قیاس نیست و جنبه امنیتی و حفاظتی دارد سیستان از خیلی جهات خط مقدم هدف دشمن است که اگر آسیب ببیند کشور آسیب پذیر می شود.
اگر سیستان آسیب ببیند کشور آسیب پذیر می شود/ چرا مردم مرزبان باشند اما از منافع مرز بی نصیب باشند/ حجاب تاج کرامت زن است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجه الاسلام و المسلمین مجتبی اشرفیان در خطبه های این هفته شهر علی اکبر اظهار داشت: مدتی است که خبرها حاکی از بسته شدن گذرگاههای مرزی است و مردم در تحیر و بلاتکلیفی هستند تکلیف منطقه آزاد هم هنوز مشخص نشده وعده هایی که به مردم داده شده هنوز کامل عملی نشده است بعضی از تجار و کسبه نا امید از وعده رونق اقتصادی اعلام ورشکستگی یا ترک منطقه میکنند.

وی افزود: مردم از مسئولین و نمایندگان محترم جواب می خواهند قرار است چه فاجعه انسانی بدتر از اینکه هست اتفاق افتد تا عمق بحران سیستان شناخته شود یک نگاهی به بازار و به خانه های خالی از سکنه و اوضاع زندگی مردم بیندازید ببینید چند درصد امید به بهبودی وضعیت و ماندگاری در منطقه دارند نسخه منطقه آزاد سیستان با هیچ نقطه کشور قابل قیاس نیست و جنبه امنیتی و حفاظتی دارد سیستان از خیلی جهات خط مقدم هدف دشمن است که اگر آسیب ببیند کشور آسیب پذیر می شود.

اشرفیان ادامه داد: نمایندگان و دولتمردان عزیز سیستان را دریابید مرز فرصتی است برای مردم اما چرا تبدیل به تهدید شود؟ چرا مردم مرزبان باشند اما از منافع مرز بی نصیب باشند سهمیه سوخت مرزنشینان را گسترش دهید. محدوده مرزی را با مکاتبات و تشریع وضعیت از شعاع ۲۰ کیلومتر به تمام منطقه توسعه دهید تمام منطقه سیستان بحران زده است.

امام جمعه شهر علی اکبر تصریح کرد: امروز مصادف است با اجرای طرح استعماری حذف حجاب بدست رضاخان پهلوی در سال ۱۳۱۴ که در این راستا رضاخان به عنوان یک مزدور غربی مامور بود که زمینه های تسلط هر چه بیشتر غرب و فرهنگ بیگانه را در این کشور آماده کند بنابراین یکی از آنها طرح حذف حجاب اجباری با هدف حمله به ارزشهای دینی و سنتی بود اما مقاومت و دینداری مردم باعث شد که این توطئه دشمن خنثی و رسوا شود حتی بعضی از خانمهای مومنه این سرزمین مدتها در منازل خود حبس شدند تا مبادا دست نا پاک دشمن به سمت چادر آنها دراز شود.

اشرفیان تاکید کرد: حجاب تاج کرامت زن است نشانه بلوغ جسمی و فکری فرد است حجاب یک تکلیف دینی است و در همه ادیان حائز اهمیت و قابل احترام است چادر امانت زهرای مرضیه (س) است حضرت پای این چادر کتک خورد اما دست برنداشت حجاب جنگ نرم دشمن است برای فروپاشی بنیان خانواده ها مسئولان حجاب در مدارس و ادارات و اماکن عمومی را جدی بگیرند مبادا با کوتاهی در این زمینه اجازه نفوذ دشمن را بدهیم.

وی افزود: درهفته های گذشته شاهد مجادله و بگو مگوهای مسئولان ارشد دو قوه مجریه و قضائیه در سخنرانی ها و مجالس عمومی بودیم اختلاف نظر در روشهای اداره کشور یک امر عادی است اما آنچه باعث تاسف است آنجاست که مسئولان کشور به جای اینکه این مسائل را در جمع های خصوصی و در پشت درهای بسته انجام بدهند اختلاف نظرهایشان را به سطح افکار عمومی بکشانند و گاها با تعابیر نامناسب همدیگر را مورد خطاب قرار بدهند که این نوع برخوردها قطعا نه اخلاقی است و نه مورد رضایت خداوند است و به صلاح جامعه و نظام هم نیست همانطور که میبینیم رسانه های فرصت طلب بیگانه و ضد انقلاب که از این اختلافات به نفع اهداف شوم خودشان استفاده می کنند.

اشرفیان در این راستا تاکید کرد: از مسئولین انتظار میرود رقابت را برای خدمت به مردم قرار بدهند نه ستیزه جویی برای قدرت، مقام معظم رهبری در دولت گذشته چند مرتبه تذکر دادند از اینکه نتیجه این اختلافات برای ملت جز خسارت و دلسردی به مسئولان نیست.

خطیب جمعه شهر علی اکبر با عنوان اینکه، جامعه ما یک جامعه دینی است و باید الگوی مسئولین ماهم سیره علوی باشد ابراز داشت: اختلافات سرعت رشد و قدرت جامعه را می گیرد هر کدام از این دو قوه که تضعیف بشود نظام تضعیف می شود امروز در شرایطی قرار داریم که اگر هوشیارنباشیم ممکن است دشمنان این نظام منافقین خارج نشین با حمایت آمریکا و کشورهای غربی فتنه دیگری را در انتخابات طراحی و سازماندهی کنند فتنه ای که از همین الان به بهانه حقوق بشر کلید خورده و با هدف تحریم انتخابات و ایجاد دلسردی بین ملت و نظام وارد عرصه شده اند و به قوه قضائیه حمله می کنند چون عوامل فتنه ۸۸ را محاکمه کرد.

اشرفیان در پایان بیان داشت: این منافقین حقوق بشر را در باندهای بزرگ قاچاق و مواد مخدر و عوامل براندازی نظام در فتنه ۸۸ می دانند اما هشت ماه آشوب و وحشت چند میلیون نفر را حقوق بشر نمی دانند لذا بر همه تکلیف است که بصیرت داشته باشیم و طوری رفتار نکنیم که ناخواسته در میدان دشمن بازی کنیم.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark