داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
خواسته های اهالی روستایی که ۳۷ شهید تقدیم انقلاب کرده از رئیس جمهور؛
ساماندهی کمربندی آیت الله طالقانی، ایجاد کتابخانه عمومی و پست بانک مهم ترین خواسته های اهالی کرباسک
کد مطلب: ۶۲۲۶۷
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۱
اهالی کرباسک با جمعیت هزار نفره خود و تقدیم ۳۷ شهید سرافراز در دوران دفاع مقدس با ورود رئیس جمهور خواهان رسیدگی به اوضاع منطقه هستند.
ساماندهی کمربندی آیت الله طالقانی، ایجاد کتابخانه عمومی و پست بانک مهم ترین خواسته های اهالی کرباسک
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ کرباسک از جمله بزرگترین روستاهای سیستان به شمار می رود که دارای افراد تحصیلکرده و شاخص بسیاری است.

ساماندهی کمربندی آیت الله طالقانی یکی از مهم ترین خواسته های اهالی کرباسک است

یکی از اهالی کرباسک به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: با توجه به جمعیت کرباسک تبدیل دهستان کرباسک به مرکز بخش مرکزی شهرستان زابل که از آرزوهای دیرینه مردم و خانواده ۳۷ شهید گرانقدر روستای کرباسک زابل می باشد مورد انتظار است.

محمود سیاسر افزود: پر کردن کانال زهکشی بین کرباسک و زابل با همکاری و هماهنگی ارگانهای ذیربط چرا که واقعا به تهدیدی برای سلامتی مردم و جلوگیری از گسترش روستا تبدیل شده و در این راستا ایجاد مرکزی تفریحی و سرسبز به جای زهکش در دستور کار قرار گیرد تا مردم به جای پیمودن ۴۰ کیلومتر تا چاه نیمه از این مرکز تفریحی استفاده کنند.

وی افزود: ایجاد بیش از ۱۵۰ عدد آلاچیق ارزان قیمت و نصب آنها در مسیر کرباسک به شهر زابل جهت ایجاد شغل برای ۱۵۰ جوان فاقد شغل و کار کرباسک و روستاهای اطراف می تواند تاثیرگذار باشد.

سیاسر خاطرنشان کرد: ساماندهی کمربندی آیت الله سیستانی ونصب علایم راهنمایی و رانندگی، راه اندازی سیستم روشنایی و ایجاد دور برگردان یا فلکه و جدول نیوجرسی در محل تلاقی این کمربندی با جاده زابل به کرباسک که بسیار پر تردد و روزانه از ما تلفات می گیرد از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ابراز داشت: ایجاد پاسگاه انتظامی در روستا جهت رفع مشکلات مردم کرباسک و دهها روستای اطراف آن در این رابطه و تسریع در استقرار حوزه مقاومت بسیج روستای کرباسک از دیگر خواسته های اهالی به شمار می رود.

سیاسر تصریح کرد: ایجاد سرعت گیر و اصلاح مسیر و ادامه دادن بلوار ورودی کرباسک به سمت زابل و نصب علایم راهنمایی و رانندگی در بلوار ورودی و دیگر معابر روستا و ساماندهی و زیباسازی بوستان ورودی روستای کرباسک و نصب وسایل بازی استاندارد برای کودکان و نوجوانان روستا از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی اذعان داشت: نصب سطل آشغال استاندارد در بلوار ورودی و همه معابر، کوچه ها و خیابانها، نصب چند مورد صندلی و نیمکت در کنار تاب بازی بچه ها و در کنار دیگر وسایل بازی کودکان جهت نشستن مادران و همراهان کودکانی که از این وسایل استفاده می کنند و تسطیح و پیاده رو سازی بوستان ورودی روستای کرباسک جهت استفاده مردم و به خصوص کودکان از دیگر خواسته های اهالی به شمار می رود.

نصب چمن مصنوعی و ایجاد خانه هنر از جمله خواسته های اهالی کرباسک است

یکی دیگر از اهالی کرباسک خاطرنشان کرد: نصب وسایل بازی از جمله سرسره استاندارد فایبر گلاس جهت استفاده کودکان و نوجوانان روستا، نصب چمن مصنوعی اهدایی وزارت ورزش و جوانان در مکانی مناسب و ترجیحا در یکی از مدارس ابتدایی یا دبیرستان دخترانه و یا مکانی که ایمنی داشته باشد و دسترسی به آن آسان باشد و استفاده بهینه از خودروی آتشنشانی و استقرار آن در مکانی مناسب در روستای کرباسک تا زمان ساخت ایستگاه آتشنشانی کرباسک و آشیانه آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

نادر سراوانی افزود: دادن یک انشعاب آب برای آبیاری ورودی روستا که هم اینک زمینی لم یزرع و بدون سرسبزی می باشد و یا با هزینه اهالی آبیاری می شود، اصلاح ساختار مخابرات کرباسک و نیز وضعیت اینترنت چرا که ساکنان روستا اینترنت یک هزار و ۲۴ کیلوبایتی خریداری می کنند و حداکثر با سرعت ۱۲۸ کیلوبایت دانلود می کنند و برگزاری ورزش همگانی با کمک اداره ورزش و جوانان زابل از فلکه ورودی تا گلزار شهدای روستای کرباسک از دیگر درخواست های اهالی کرباسک به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه دایمی و دوشنبه و پنج شنبه بازار جهت فروش محصولات دامی و کشاورزی مانند کشک و آچار و شیر و سمنو و عسل و قارچ و.... تولیدی مردم روستای کرباسک و دهها روستای همجوار آن، ایجاد هنرستان کشاورزی و یا دبیرستان دخترانه و پسرانه شبانه روزی در محل دبیرستان قدیمی شهدای کرباسک مورد توجه قرار گیرد.

سراوانی بیان داشت: ایجاد روستای سبز در کرباسک و اهدای هزار اصله نهال مثمر رایگان به مردم جهت کاشت در پیاده روی معابر و خیابانهای کرباسک و درب منازل مردم روستا و نیز کاشت نهال مثمر در طول مسیر زابل به کرباسک با همکاری اهالی، بسیجیان، دانش آموزان و دانشجویان زابل و کرباسک، ایجاد کتابخانه عمومی در روستای کرباسک و ایجاد خانه هنر در روستای کرباسک با توجه به حضور دهها هنرمند نقاش و خوشنویس در این روستا از دیگر خواسته های اهالی کرباسک به شمار می رود.

وی اضافه کرد: ایجاد خانه عالم، ایجاد خانه کاراته با توجه به حضور کاراته کای ملی و استانی در روستای فوق، ایجاد شرکت تعاونی مرزنشینان، ایجاد پارک محله و پارک کودک درکنار بلوار ورودی این روستا، تسریع در راه اندازی پست بانک و نصب دستگاه عابر بانک و تسریع در ایجاد شعبه ای از ادارات و نهادهای دولتی و حمایتی مانند کمیته امداد جهت رفاه حال ساکنین کرباسک و دهها روستای اقماری آن از خواسته های به حق اهالی کرباسک است.

سراوانی در پایان گفت: رییس جمهور عزیز با عنایت به اینکه در این روستا زمین دولتی وجود ندارد و زمینهای در دست روستاییان هم قطعاتی بسیار کوچک است، دستور فرمایید بحث تامین زمین جهت احداث اماکن دولتی به صورت خرید زمین صورت گیرد زیرا تامین زمین رایگان برای احداث اماکن دولتی در این روستا بسیار دشوار و تقریبا غیر ممکن است.

انتهای پیام/ ف ب
Share/Save/Bookmark