داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
دهمرده:
سیاست دشمن تفرقه افکنی میان مسلمانان است
کد مطلب: ۶۸۴۶۹
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۳
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت:کسانی که بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد می کنند خواسته و یا ناخواسته در زمین دشمن قرار می گیرند.
سیاست دشمن تفرقه افکنی میان مسلمانان است
حبیب الله دهمرده در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا ، گفت: ولادت پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) بهانه قشنگی برای مسلمین آزادی خواه جهان است تا حول این محور گرد هم آیند و وحدت غرور آفرینی را شکل دهند.
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: وحدت ریسمان محکمی برای مسلمانان است که با اتحاد و همدلی دسیسه های استکبار جهانی بر آن بی اثر خواهد ماند.
وی ادامه داد: یکی از عوامل اصلی که دشمنان توانستند در طول تاریخ منابع بسیاری از سرزمین های اسلامی را غارت کنند ، تفرقه افکنی میان آنها بوده است .
دهمرده بیان داشت: وحدت میان شیعه و سنی امری جدا ناپذیر در اسلام است که خدایی واحد را پرستش و کتاب آسمانی مشترکی را نیز قرائت می کنند.
وی تصریح کرد: میان شیعه و سنی هیچ مسئله ای برای ایجاد تفرقه وجود ندارد مگر اینکه دشمنان در راس آنها استکبار جهانی با اجرای نقشه های شوم خود بین این دو مذهب بزرگ تفرقه ایجاد کنند.
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست های استکبار جهانی آنها را مجاب می کند تا تفرقه را میان مسلمانان ایجاد کنند و منابع کشورهای اسلامی را غارت کنند.
وی ادامه داد: اگر جمعیت مسلمانان در نقاط مختلف جهان ید واحد شوند هیچ عنصری بر روی زمین نمی تواند بر آنها چیره شود و بر آنها حکم رانی کند.
دهمرده همچنین گفت: کسانی که بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد می کنند بدون شک در راستای اهداف استکبار جهانی گام برداشته اند و خواسته و یا ناخواسته در زمین دشمن قرار می گیرند.
نماینده مردم سیستان تصریح کرد: امروز برخی از کشورهای به ظاهر اسلامی سرباز بی مزد و منت آمریکا شده اند، آل سعود با تقدیم کردن منابع خود به استکبار جهانی در جهان خار و ذلیل شده است.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگاه سرباز کشورهای زورگو و استکباری نبوده است بیان داشت: انقلاب اسلامی با تشخیص هوشمندانه خود دوست را از دشمن جدا کرده است و با تمدن و فرهنگ غنی خود وحدت کلمه را به رخ جهانیان کشیده است.
عضو کمیسیون آموزش مجلس همچنین تصریح کرد: سردار شوشتری بزرگ مرد استان سیستان و بلوچستان بود که با تقدیم کردن جان خود امنیت را به ارمغان آورد.
وی ادامه داد: تاکید بر وحدت بیشتر و همچنین توجه به معیشت مردم از جمله دغدغه های سردار شوشتری در دوران حیات بود که باید یاد و خاطره این چنین مردانی همواره در استان زنده نگه داشته شود.
وی با اشاره به خدمت بی منت بسیجیان شیعه و سنی در حفظ امنیت مرزهای استان خاطرنشان کرد: در طول انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هر کجا که حرکت بسیجی و مردمی شکل گرفت موفقیت از آن کشور شده است.
دهمرده بیان داشت: اکنون نیز در کشورهای مختلف بسیج مردمی به برکت انقلاب اسلامی شکل گرفته و امنیت را برای مردم آن کشور به ارمغان آورده است.
انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark