داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
از ابتدای نوروز تاکنون؛
۱۳ وقف در طرح آرامش بهاری به ثبت رسیده است
کد مطلب: ۵۸۴۷۹
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۶
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زابل عنوان کرد: از ابتدای تعطیلات نوروز تاکنون در راستای طرح آرامش بهاری ۱۳ وقف جدید در منطقه سیستان به ثبت رسیده است.
۱۳ وقف در طرح آرامش بهاری به ثبت رسیده است
حجه الاسلام و المسلمین اسماعیل بامری در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: در طول طرح آرامش بهاری از اول فرودین تاکنون با فعالیت خوب مبلغین در غرفه های مشاوره وقف تعداد ۱۳ مورد وقف جدید در اداره اوقاف وامور خیریه به ثبت رسیده است.

وی افزود: متراژ موقوفات جدید ۱۵ هزار و ۶۲۱ متر مربع است که توسط ۱۳ واقف با نیات متفاوت از قبیل عام المنفعه، امورات قرآنی و اماکن مذهبی انجام شده است.

حجه الاسلام بامری، ارزش موقوفات جدید را بیش از ۸۱۰ میلیون ریال عنوان رد و تاکید کرد: طرح آرامش بهاری که در چهار بقعه متبرکه سیستان اجرا شده تاثیر به سزایی در جذب موقوفات جدید داشته است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زابل در ادامه خاطرنشان کرد: وقف یکی از سنت های ارزنده ای است که در دین مبین اسلام نسبت به انجام آن تاکید فراوان شده که در این راستا علاوه بر اجر اخروی دارای برکات فروانی در جامعه می باشد.

وی با بیان اینکه، وقف تاثیر به سزایی در افزایش عدالت اجتماعی و رفاه عمومی دارد تاکید کرد: با توجه به محرومیت سیستان و بلوچستان انتظار می رود واقفان در زمینه های گوناگون اقدام به وقف اموال خود کنند تا چهره محرومیت از این استان رخت بربندد.

انتهای پیام///
Share/Save/Bookmark