داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
یادداشت/ عباس نورزائی
به بهانه‌ی انتخاب مدیران دولت دوازدهم/ مدیر عقابی یا مدیر بوقلمونی؟
کد مطلب: ۶۰۵۳۹
تاریخ انتشار:شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۹
پایش و چینش مدیران، که اصطلاحاً در دولت‌ها به آن «تشکیل کابینه» گفته می‌شود، یکی از پیچ‌های تاریخی سخت و بسیار ظریف دوره‌ی خدمت یا خیانت، امید یا یأس دولت‌ها به حساب می‌آید.
به بهانه‌ی انتخاب مدیران دولت دوازدهم/ مدیر عقابی یا مدیر بوقلمونی؟
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ درست همان چیزی که در ارزیابی مردم از دوره‌ی چهارساله‌ی دولت تدبیر و امید به وقوع پیوست و در جامعه با عباراتی چون «دولت فرتوت» بر زبان‌ها افتاد.

انتخاب، در حرف بسیار ساده است فرض کنیم که رئیس جمهور، مدیر فوق‌‌ستاره‌ی خود را پیداکرده باشد، این فرد یک عقاب است موفقیت‌های آتی او در دولت، بهترین پاداش برای ما خواهد بود، این یک واقعیت بین‌المللی است که تلاش بسیار زیادی نیاز است تا در بین تعداد زیادی از بوقلمون‌ها یک عقاب بیابیم، بوقلمون شبیه عقاب است، دارای پر، منقار و بال است، اما شباهت‌ها به همین‌جا ختم می‌گردد.

بوقلمون، عقاب نیست اول از همه، بوقلمون قادر به پرواز نیست و به حمایت و تغذیه شدن به وسیله‌ی دیگری نیاز دارد یادمان باشد که بوقلمون، غذای اصلی روز شکرگذاری در آمریکا است.


عقاب دشمن طبیعی ندارد، حیوانی که عقاب را جزو رژیم اصلی غذای خود بداند و غذای خود را تهیه و از خود مراقبت می‌نماید.

حضور عقاب برای کسی، فاجعه نیست، عقاب نه تنها پرواز می‌کند، بلکه اوج می‌گیرد؛ عقاب‌ها برنده هستند پس باید، هدف رئیس محترم جمهور، پیدا کردن هرچه بیشتر این عقاب‌ها برای کابینه‌اش باشد و تشکیل کابینه‌ای با بیشترین تعداد عقاب، مدیریت این تیم را بسیار ساده خواهد کرد.

اما داستان از جایی آغاز می‌ شود که کابینه‌ای پر از بوقلمون داشته باشیم زیرا هیچ روشِ مدیریتیِ نوشته‌شده و نوشته‌نشده‌ای، مملکت را از ریسک‌های پیرامون مدیریت این تیم و استعدادهای درخشان این تعداد بوقلمون دور نمی‌کند.

در این صورت، همه‌ی برنامه‌ی‌ دولت به واسطه‌ی چنین خبط و خطاهایی، شکست‌خورده محسوب می‌شود. در مدیریت، هیچ اشتباهی بزرگ‌تر از انتخاب و انتصاب اشتباه افراد نیست.

مدیریت عالی با مواجهه با عدم کارایی برخی مدیران سازمانش، مجبور به تعدیل برخی از آنان خواهد بود، افرادی که در زمینه‌ی کارایی نامناسب‌شان در سازمان مقصر نیستند، زیرا از ابتدا جذب و انتخاب این افراد با اشتباه مدیریت همراه بوده است.

رئیس محترم جمهور باید تمام تلاشش بر پیدا نمودن مدیران عقاب‌گونه باشد، کسی که در کار، از حرف تا عملش یکی باشد. اگر بوقلمون‌ها واقعیت را بیان نمایند، انتخاب ما ساده خواهد بود:«من را انتخاب کن، تا کلاهت را بردارم.» یا «من را انتخاب کن، تا در محل کار بخوابم.» زیرا افرادی که در دایره‌ی انتخاب ایشان قرار می‌گیرند، دارای رزومه و بیان مشابه هستند، پس باید کندوکاو دقیق‌تر و عمیق‌تری در این حوزه داشت.

کلید پیدا کردن عقاب در جواب برخی «چرایی» ها نهفته است: چه چیزی در او ایجاد انگیزه می‌نماید؟ چرا اینجاست؟ حس او در زمان گم نمودن اهدافش چیست؟ افرادی که دارای جواب درستی برای این«چرایی» باشند، همان عقاب‌های مدنظر ما هستند که موجب اتفاق خوب در دولت خواهند بود، افرادی که دارای جواب درستی برای این«چرایی» نباشند، همان بوقلمون‌هایی هستند که تنها نظاره‌گر اتفاقات مملکت خواهند بود و خود را برتر از همه‌ی مردم این مملکت می‌دانند و فاجعه خواهند آفرید.

انشاءالله که دولت محترم جدیدالتأسیس بتواند این پیچ تاریخی را به خوبی و به نفع مردم سرفراز و شایسته‌ی خدماتی نوین و بهینه و متناسب با ارزش‌های آفریده شده، پشت سر بگذارد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark