داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل؛
کسب رتبه پنجم توسط دانشگاه علوم پزشکی زابل/ ارتقا کمی و کیفی شاخص های درمانی در منطقه
کد مطلب: ۶۳۴۵۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: با اجرای طرح تحول سلامت شاخص های کمی و کیفی درمان در منطقه ارتقا یافته است.
کسب رتبه پنجم توسط دانشگاه علوم پزشکی زابل/ ارتقا کمی و کیفی شاخص های درمانی در منطقه
علی اکبر نصیری در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: در تازه ترین اقدامات در بخش معاونت آموزشی در تحصیلات تکمیلی، دو رشته کارشناسی ارشد انگل شناسی و کارشناسی ارشد پرستاری گرایش داخلی و جراحی اضافه شده و برای اولین بار در سال ۹۳ و ۹۴ تخصص دستیاری شامل دستیاری زنان و دستیاری اطفال را جذب و در این دو رشته نیروی متخصص تربیت شد.

وی افزود: از نظر آموزشی برای اولین بار در سال ۹۳ مجوز آموزشی شدن بیمارستان امیرالمومنین اخذ و در اواخر سال ۹۳ شورای گسترش، بیمارستان ۳۶۰ تختخوابی امیرالمونین را به عنوان بیمارستان آموزشی تصویب و تایید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی زابل در منطقه جنوب شرق کشور طی سه سال گذشته همیشه جز نفرات و رتبه های اول تا سوم دانشگاه در آزمون های جامع کارورزی و علوم پایه بوده است.

نصیری خاطرنشان کرد: دانشکده داروسازی زابل در دو سال متوالی توانست از جانب وزارت بهداشت تقدیر شایسته شود؛ همچنین در قبولی رشته پی اچ دی(دکترای تخصصی داروسازی) بالای ۲۰ نفر از این دانشگاه قبول شدند تا بتوان در رشته های مختلف در بحث تحصیلات تکمیلی وارد شد.

وی اذعان کرد: در بحث آموزش این دانشگاه توانست با کشور افغانستان تفاهم نامه ای امضا کند و در طی دو سال گذشته از تعدادی دانشجو در آنجا آزمون گرفته و آماده ورود به این دانشگاه در رشته های مختلف پزشکی و داروسازی هستند و تاکنون چندین نفر هم ثبت نام کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل اضافه کرد: در دوره های سی تی اسکن، ام آر آی و رشته اکوکاردیوگرافی و دوره های آموزشی یک ماهه و دو ماهه تعدادی پذیرش و در زابل شروع به کار کردند و در بخش پژوهشی اقدامات خیلی خوبی انجام شد.

نصیری ابراز کرد: در بین دانشگاه های تیپ سه و در میان ۲۳ دانشگاه رتبه پنجم را کسب که در این راستا در هیئت امنا از معاونت پژوهشی زابل تقدیر شد.

وی تاکید کرد: در بحث دانشجویی در کل کشور و در بین تمام دانشگاهای کشور رتبه پنجم را کسب که یکی از دستاوردهای خوب این دانشگاه است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark