داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
افزایش ۵۰ برابری تولید مواد مخدر در افغانستان/ تقدیم ۴ هزار شهید پلیس در عرصه مبارزه با مواد مخدر
کد مطلب: ۶۶۸۸۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
فرمانده نیروی انتظامی گفت: از زمان حضور آمریکایی ها در افغانستان تقریبا تولید مواد مخدر ۵۰ برابر رشد داشته است.
سردار حسین اشتری در پایانه مرزی میلک، نقطه صفر مرزی بین ایران و افغانستان در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ماه رمضان، اظهار داشت: امروز بحمدالله این توفیق را به دست آوردیم تا بتوانیم از نزدیک از منطقه صفر مرزی بازدید داشته باشیم، همچنین با سران طوایف و همکاران مرزی که زحمات بسیاری را برای ارتقاء امنیت در کشورمان انجام می دهند، دیداری خواهیم داشت.

فرمانده ناجا افزود: در این منطقه همکاران ما با عنایت الهی و همت استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندهان و مرزداران تلاش می کنند با استفاده از تجهیزات به روز، امنیت منطقه را ارتقاء دهند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه از زمان حضور آمریکا در افغانستان تولید مواد مخدر رشد چشمگیری داشته است و سازمان های بین المللی به چه میزان به ایران برای مبارزه با مواد مخدر کمک می کنند، گفت: از زمان حضور آمریکایی ها در افغانستان تقریبا تولید مواد مخدر ۵۰ برابر رشد داشته و بعد از پیروزی انقلاب تاکنون، کشفیات مواد با تلاش نیروی انتظامی و افرادی که در مرزها مسئولیت دارند، افزایش چشمگیری داشته است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور یادآور شد: از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون، نیروی انتظامی حدود ۴ هزار شهید در حوزه مبارزه با مواد مخدر تقدیم نظام کرده است.

سردار اشتری با بیان اینکه همکاران ما با جانفشانی، فداکاری و ایثار در عرصه مبارزه با مواد مخدر تلاش می کنند، تصریح کرد: امیدواریم سازمان های بین المللی نیز در این عرصه برای مبارزه با سوداگران مرگ حمایت کنند که این موضوع بسیار حائز اهمیت است؛ هر چند در عرصه مبارزه با موادمخدر با تمام توان تلاش می کنیم تا جوانان ما به این معضل آلوده نشوند.

فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: امیدواریم با به روز رسانی و تجهیز امکانات بتوانیم روز به روز در این عرصه موفق تر عمل کرده و امنیت را ارتقاء دهیم.

وی سهم استان سیستان و بلوچستان از میزان کشفیات مواد مخدر را بیش از ۶۰ درصد در سطح کشور عنوان و بیان کرد: علت آن این است، این استان در همسایگی کشوری قرار دارد که بزرگترین تولید کننده مواد مخدر در جهان است.

سردار اشتری تأکید کرد: امیدواریم سازمان های بین المللی کاری کنند تا بتوانیم با این موضوع به صورت ریشه ای برخورد کرده و مشکل را کاملا برطرف کنیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور از افزایش ۱۰ درصدی کشفیات موادمخدر از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: بحمدالله نیروی نیروی انتظامی، در مرزها دارای توان و ظرفیت های زیادی است.

فرمانده ناجا در خاتمه گفت: در استان سیستان و بلوچستان با توجه به انسدادی که در مرزها وجود دارد، توان عملیاتی افزایش یافته است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark