داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
افتتاح پایگاه شهید راهبر سیریک با حضور سرلشکر سلامی
کد مطلب: ۷۱۶۴۵
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۷
پایگاه نیروی دریایی شهید سید مجید راهبر شهرستان سیریک واقع در شرق هرمزگان و در حاشیه سواحل مکران و تنگه هرمز با حضور سردارسرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه افتتاح شد.
افتتاح پایگاه شهید راهبر سیریک با حضور سرلشکر سلامی
به گزارش اوشیدا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا پایگاه نیروی دریایی شهید سید مجید راهبر شهرستان سیریک واقع در شرق هرمزگان و در حاشیه سواحل مکران و تنگه هرمز عصر امروز در سومین روز هفته دفاع مقدس با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاهپاسداران انقلاب اسلامی، سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی افتتاح شد.

عملیات اجرایی و احداث این پایگاه دریایی در سال ۱۳۹۳ در رزمایش پیامبر اعظم(ص) با حضور سردار جعفری فرمانده وقت سپاه پاسداران گلنگ‌زنی شد و پس از ۶ سال انجام عملیات جهادی و مهندسی توسط معاونت مهندسی و پدافند غیر عامل ندسا تکمیل و امروز مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت.

این پایگاه نیروی دریایی سپاه در زمینی به مساحت ۳۱ هکتار شامل موج‌شکن ۲۰ هکتاری، پسکرانه‌ها، ساختمان‌ها و سوله‌های مجاوراست.

سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: این پایگاه دریایی در منطقه سوق‌الجیشی و راهبردی‌ترین نقطه کشور، هم در بعد دفاعی و هم در بعد تهاجم در منطقه راهبردی خلیج فارس و تنگه هرمز با ناوگروه‌های رزمی است.

وی افزود: با افتتاح و رونمایی از این پایگاه عملیات‌های رزمی، شناسایی و دفاعی و تهاجمی کشور در منطقه خلیج فارس در مسیر رشد و توسعه بیشتر قدرت دفاعی و تهاجمی قرار گرفت.

به گزارش فارس، در پایان این آئین از خانواده شهید سید مجید راهبر از سوی فرمانده کل سپاه تجلیل به‌عمل آمد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark