داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
پروفسور شیخ نژاد از مشکلات تهیه داروی سیستانین در ایران می گوید؛
کاشف سیستانی داروی ضد سرطان: به علت عدم استقبال در ایران دارو را در آمریکا ثبت کردم/ سیستانین داروی ضد سرطان جدید با کمبود بودجه روبرو است
کد مطلب: ۴۲۷۵۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۲
اکنون در حال تهیه داروی بهتری در ایران هستیم که عملکرد آن به مراتب بالاتر از سیستانا است و نام آن را سیستانین گذاشته ایم.
کاشف سیستانی داروی ضد سرطان: به علت عدم استقبال در ایران دارو را در آمریکا ثبت کردم/ سیستانین داروی ضد سرطان جدید با کمبود بودجه روبرو است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: غلامرضا شیخ نژاد پروفسور و کاشف داروی ضد سرطان در جمع مسئولین و دانشجویان دانشگاه زابل در خصوص دستاوردهای علمی  داروی ضد سرطان گفت: داروهایی که قبلا ساخته و استفاده می شد عوارض جانبی زیادی داشت و یا برای مدت کوتاهی بیمار را زنده نگه می داشت اما ما دارویی ساختیم که بصورت هدفمند عمل می کند و عوارض جانبی ندارد.

پروفسور شیخ نژاد افزود: دانشمندان می گویند اگر ما بتوانیم دارویی تهیه کنیم که فقط به سلول سرطانی حمله کند گلوله دارویی خواهد بود .

وی تصریح کرد: این کار ۲۰سال پیش انجام شد و حتی محققین و دانشمندان باور نمی کردند .

کاشف داروی ضد سرطان در دنیا بیان کرد: موقع ثبت در آمریکا به خودم گفتم حیف است که این کا را در کشور خودم ثبت نکنم پس به ایران آمدم تا آن را ثبت کنم و فکر می کردم استقبال زیادی می شود و حتی جشن خواهند گرفت اما متاسفانه توجهی به کارم نکردند بنابراین بازگشتم و آن را در آمریکا به ثبت رساندم .

پروفسور شیخ نژاد گفت: دارویی سیستانا را در آمریکا به ثبت رساندیم.

این دانشمند سیستانی اظهار کرد: اکنون در حال تهیه داروی بهتری در ایران هستیم که عملکرد آن به مراتب بالاتر از سیستانا است و نام آن را سیستانین گذاشته ایم.

وی تصریح نمود: بودجه لازم هنوز به ما تعلق نگرفته با پی گیری های زیاد بودجه ای به حساب دانشگاه واریز شده که آن هم به طور کامل در اختیار بنده قرار نگرفته تا بتوانیم کار را به اتمام برسانیم،اما من دست از تلاش بر نخواهم داشت.

پروفسور شیخ نژاد در انتها افزود: بر اساس قرارداد امضا شده با شرکت دارویی داخلی مقرر شده ۲۰ درصد سود حاصل از فروش داروی ضد سرطان به منطقه سیستان اختصاص داده شود.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark