داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
رویای شیرین فرهاد/ تیم ملی فوتبال امید ایران درصدد صعود به المپیک ۲۰۲۰
کد مطلب: ۶۷۷۸۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۰
یم ملی فوتبال امید ایران درصدد است تا پس از ۴ دهه به المپیک ۲۰۲۰ برسد و طلسم صعود نکردن به این رقابت‌ها را بشکند.
رویای شیرین فرهاد/ تیم ملی فوتبال امید ایران درصدد صعود به المپیک ۲۰۲۰
تیم ملی امید، بازیکنان جوان و خوبی از جمله معراج اسماعیلی (ذوب‌آهن اصفهان)، مهدی قائدی، محمد بلبلی و عارف غلامی (استقلال تهران)، نیما میرزازاد (نساجی مازندران)، محمد مسلمی‌پور و محمد خرم‌الحسینی (ماشین‌سازی تبریز) امید نورافکن، محمد محبی، وحید نامداری (فولاد خوزستان)، محمد خدابنده‌لو (پیکان تهران)، مهدى نوراللهى، طا‌ها شریعتی، ابوالفضل جلالی، امیرحسین حسین‌زاده (سایپا)، رضا جبیره (صنعت نفت آبادان) مهدی مهدی‌خانی، محمد آقاجانپور و سینا زامهران (شهر خودرو) محمدرضا آزادی (تراکتور تبریز)، امیر روستایی (پرسپولیس تهران)، یونس دلفى (شارلوا)، ابوالفضل رزاق‌پور، امید دره، اللهیار صیادمنش و ... دارد.

البته کادرفنی تیم ملی امید کارنامه خوبی ندارد و این موضوع به دغدغه فوتبال‌دوستان ایرانی تبدیل شده است. فرهاد مجیدی در این تیم سرمربی است و فرشاد ماجدی به عنوان مربی حضور دارد. از سویی دیگر نوشادی مربی بدنساز است و با اعلام حمید استیلی قرار است یک مربی دیگر به این تیم اضافه شود.


تیم ملی امید که از دیروز (یکشنبه) تمرینات خود را آغاز کرده، قرار است چهارشنبه این هفته به مشهد مقدس و سپس تاشکند برود تا ۲ بازی با تیم ملی ازبکستان انجام دهد. البته هنوز برنامه تیم امید در مهرماه مشخص نشده، اما احتمال دارد فدراسیون فوتبال ایران از ۲ کشور دعوت کند تا به تهران بیایند.

حمید استیلی، مدیر تیم ملی فوتبال امید ایران در این باره بیان کرد: پنجشنبه در تاشکند یک جلسه تمرین می‌کنیم و جمعه اولین بازی مان برگزار می‌شود. البته درخواست ما برای تعویق یک روزه بازی مورد موافقت فدراسیون ازبکستان قرار نگرفت. ۱۹ شهریور هم بازی دوم مان با این تیم انجام می‌شود و پس از آن به تهران باز می‌گردیم تا بازیکنان در اختیار باشگاه‌ها باشند.

استیلی درباره سایر برنامه‌های تیم ملی امید اظهار داشت: درباره اردوی مهر پیشنهاداتی از اردن و امارات دریافت کرده ایم. طبق صحبت‌هایی که روز گذشته انجام دادیم قرار است ۲ تیم را به تهران بیاوریم و در فیفادی مهر ماه تورنمنتی سه جانبه برگزار کنیم. فدراسیون فوتبال در شرایط سخت اقتصادی برای تیم امید بازی‌های تدارکاتی برگزار می‌کند.


او افزود: برای ماه‌های دیگر هم برنامه ریزی کرده ایم و قرار است بازی دوستانه انجام بدهیم. در این شرایط اقتصادی کمیته امور بین الملل فدراسیون فوتبال به ما برای برگزاری بازی‌های تدارکاتی کمک می‌کند. 4 مهر هم قرعه کشی مرحله نهایی انتخابی المپیک انجام می‌شود و امیدوار هستم با وجود اینکه در سید چهار حضور داریم، شرایط خوبی فراهم شود. از باشگاه‌ها هم تشکر می‌کنم که بازیکنان خود را در اختیار ما قرار می‌دهند.

در پایان لازم به ذکر است، تیم ملی امید در دی ماه باید در مرحله نهایی مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ ژاپن به مصاف حریفان برود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark