داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
رئیس حوزه علمیه سفیران هدایت المهدی شهرستان زابل در گفتگو با اوشیدا:
خانواده ها باید کودکان خود را از معرض خطر فرهنگ و رفتارهای نابهنجار غربی در امان بدارند
کد مطلب: ۳۵۹۱۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۰
رئیس حوزه علمیه سفیران هدایت زابل اظهار داشت: حتي كشورهاي غير اسلامي نيز نسبت به از بین رفتن فرهنگ كشور خود در برابر فرهنگ ماهواره اي، دغدغه خاطر دارند و در مواجهه با اين پديده ساختارشكن، خود را مسئول مي دانند.
خانواده ها باید کودکان خود را از معرض خطر فرهنگ و رفتارهای نابهنجار غربی در امان بدارند
حجت الاسلام و المسلمین سید قاسم هاشمی رئیس حوزه علمیه سفیران هدایت المهدی شهرستان زابل در گفتگو با خبرنگار اوشیدا در خصوص آسیب ها و پیامدهای منفی شبکه های ماهواره ای بر خانواده ها بیان داشت: ماهواره متاسفانه توسط قدرت طلبان و استعمارگران به وسيله ای جهت انحراف و سلطه فرهنگي تبدیل شده است.

وی ادامه داد: امروزه با گسترش بسیار زیاد فن آوري اطلاعات و ارتباطات، تهاجم فرهنگي به مسئله اي جهاني تبديل گرديده است و اين ابتلاي جهاني، بسياري از كشورها را به چاره انديشي وا داشته است.

رئیس حوزه علمیه سفیران هدایت اظهار داشت: حتي كشورهاي غير اسلامي نيز نسبت به از بین رفتن فرهنگ كشور خود در برابر فرهنگ ماهواره اي، دغدغه خاطر دارند و در مواجهه با اين پديده ساختارشكن، خود را مسئول مي دانند.

وی با بیان اینکه كه حجم، سطح و ضريب مخاطرات ماهواره اي در كشور ما به مراتب نسبت به ساير كشورها بيشتر و حادتر مي باشد، افزود: ايران به عنوان كشوری كه تجربه انقلابی مردمی را دارا می باشد و در طول سه دههه از حيات خود، بر آرامان های مقدس و دينی، پای می فشارد مسلماً برای قدرت های بين المللی خطر آفرين است و آنان را در تحقق تهاجم فرهنگی، توسط رسانه های ماهواره ای، ناكام می گذارد.

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به اینکه ايران به عنوان يكي از كانون هاي مورد تهاجم غرب مطرح مي باشد ادامه داد: بي گمان اين مسئله، بايد مسئولان جامعه ما را در انجام رسالت فرهنگي خود در پاسداري از آرمان ها و مقابله با تهاجمات فرهنگي، راسخ تر و استوارتر سازد.

وی یکی از مهمترین و آشکارترین پیامدهای منفی فیلم ها و برنامه های شبکه های ماهواره ای را،افزایش خشونت در جامعه دانست و گفت: هنگامی که بیننده ساعت های متوالی، چنین برنامه هایی را می بیند، گویا در کلاس آموزشی ترویج خشونت قرار گرفته است. این تاثیرپذیری بر روی کودکان و نوجوانان بیشتر و قابل تامل تر است.

حجت الاسلام هاشمی در پایان گفت: خانواده ها باید مراقب فرزندان و سلامت روحی و روانی آنها باشند و کودکان خود را از معرض خطر فرهنگ و رفتارهای نابهنجار غربی در امان بدارند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark