داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
چرا شهریه پیام نور گران شد؟
کد مطلب: ۳۳۵۷۵
تاریخ انتشار:شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۸
سرپرست دانشگاه پیام نور با ارائه توضیحاتی پیرامون افزایش شهریه این دانشگاه گفت: افزایش شهریه بر اساس مصوبات به صورت ۱۵ درصد انجام شده که قانونی است.
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا" ابوالفضل فراهانی سرپرست دانشگاه پیام نور  گفت: در دانشگاه پیام نور تصمیم‌گیری در رابطه با افزایش شهریه با هیأت امناست که بر اساس مصوبات در دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد ۱۵ درصد افزایش شهریه داشتیم که کاملا قانونی است.

وی افزود: این افزایش شهریه به دوره‌های قبل نیز مربوط می‌شود زیرا در دفترچه آزمون نیز قید شده است که سالانه در ابتدای مهرماه افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی شهریه وجود دارد.

فراهانی ادامه داد: البته مراجع ذیربط اجازه افزایش تا ۲۵ درصد را دادند ولی دانشگاه پیام نور زیر سقف مجوز افزایش شهریه داشته است.

سرپرست دانشگاه پیام نور اضافه کرد: بیش از ۹۰ درصد امکانات مالی و چرخه اقتصادی دانشگاه پیام نور از طریق شهریه تامین می‌شود ولی با این وجود زیر سقف مجوز شهریه را افزایش دادیم.

فراهانی گفت: در ارتباط با مقطع دکتری نیز در جلسات هیأت امنا از مهرماه سال ۹۲، ۹۰ درصد افزایش تصویب شد که این میزان لغو شد ولی با توجه به اینکه در دو سال گذشته افزایش شهریه نداشتیم از مهر ۹۳ به میزان ۲۵ درصد شهریه این مقطع نیز افزایش یافت که با احتساب دو سال گذشته هر سال ۱۲ تا ۱۲.۵ درصد افزایش یافته است و کاملا قانونی است.

سرپرست دانشگاه پیام نور با بیان اینکه شهریه ثابت دانشجویان نیز به صورت قانونی افزایش یافته است، گفت: شهریه ثابت شهریه پایه است و به این مفهوم نیست که این شهریه تغییر نمی‌کند بلکه این شهریه به صورت شهریه پایه تا زمانی که دانشجو فارغ‌التحصیل نشده است تعریف می‌شود. بنابراین شهریه ثابت نیز هر ساله به میزان مصوب تغییر می‌کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس
    عکاس :