داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
گزارشی از آخرین وضعیت مدفن شهدای گمنام دانشگاه آزاد زابل؛
گمنام‌ترین شهدای گمنام در دانشگاه آزاد زابل/ ناتمام ماندن طرح با بوروکراسی
کد مطلب: ۶۰۵۷۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۹
شهدای گمنام مدفون در دانشگاه آزاد زابل جز گمنام ترین شهدای ایران هستند.
گمنام‌ترین شهدای گمنام در دانشگاه آزاد زابل/ ناتمام ماندن طرح با بوروکراسی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ امنیت و آرامشی که امروز در ایران حکمفرماست تنها حاصل رشادت و از جان گذشتگی های شهدای انقلاب است به طوری که آنان از جان خود گذشتند تا امروز فرزندان ایران اسلامی در کمال امنیت و آسایش زندگی بگذرانند.

با توجه به از خودگذشتگی شهدا انتظار می رود پس از عروج از آنان به نیکی یاد شود و هر کس در توان خود راه آن ها را ادامه دهند.

داشتن مزاری آبرومندانه و در شان شهدا حداقل کاری است که می توان در حق شهدا کرد اما علیرغم گذشت یک سال از دفن شهدای گمنان در دانشگاه آزاد زابل همچنان مزار آن ها در وضعیت نامناسبی به سر می برد.

از آنجایی که شهدای گمنام از جمله مظلوم ترین شهدا محسوب می شوند به طوری که حتی خانواده آن ها هم از دریافت پیکر پاک و مطهر آن ها محروم مانده اند و در آتش لمس نکردن پیکر فرزندان خود برای آخرین بار می سوزند انتظار می رود توان ها جهت ایجاد مزاری در خور شان آنان به کار گرفته شود.

طرح یادمان شهدای گمنام مصوب شده

رئیس دانشگاه آزاد زابل عنوان کرد: آذرماه سال گذشته پیکر دو تن از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس با حضور مردم و مسئولان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل به خاک سپرده شد.

محمد مجوزی افزود: با توجه به جایگاه و برکات این دو شهید طرح یادمان شهدای گمنام مصوب و جهت تایید به سازمان ارسال شده است.

وی تصریح کرد: این طرح توسط حوزه فرهنگی طراحی شده به طوری که طرح شکیل و مرتبی است که پس از آن به استان جهت تائید ارسال و در نهایت مصوب استان هم شده است.

مجوزی با عنوان اینکه دانشگاه ازاد هم باید طرح را تایید کند که تا ساخت آن شروع شود، بیان کرد: تمامی این مراحل اداری سبب زمانبر شدت و تاخیر در ساخت این یادمان شده است.

وی در پایان اظهار کرد: متاسفانه تهران هم تا مهر ماه پاسخی برای ساخت این طرح نمی دهد همچنین در تابستان هم اجازه هزینه کردن داده نمی شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark