داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در آستانه روزهای پایانی سال؛
کمبود شدید خون در سیستان و بلوچستان/ ۳ هزار بیمار تالاسمی چشم انتظار نیکوکاران
کد مطلب: ۶۳۴۹۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۳
مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: در روزهای پایانی سال کمبود شدید خون در استان وجود دارد که از این رو انتظار می رود نیکوکاران و خیران به یاری بیماران بشتابند.
کمبود شدید خون در سیستان و بلوچستان/ ۳ هزار بیمار تالاسمی چشم انتظار نیکوکاران
سهیلا خسروی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: سه هزار و ۱۱۰ بیمار مبتلا به تالاسمی در سیستان و بلوچستان زندگی می‌کنند که بیشترین میزان مصرف خون را به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان اینکه روزانه ۳۵۰ تا ۴۰۰ واحد خون در استان مصرف می‌شود، افزود: ماهانه به طور میانگین ۶ هزار و ۵۰۰ تا هفت هزار واحد خون در سیستان و بلوچستان مصرف می شود.

مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در آستانه روزهای پایانی سال و ایام نوروز میزان ذخیره خونی در استان به شدت کاهش یافته که با توجه به نزدیکی چهارشنبه سوری و افزایش مصرف خون، این کمبود می تواند مشکلات بسیاری را به همراه داشته باشد.

خسروی تاکید کرد: در این روزها میزان سفرها و در پی آن تصادفات به شدت افزایش خواهد یافت بنابراین از مردم نوع دوست سیستان و بلوچستان انتظار می رود نسبت به اهدای خون خود اقدام کنند.

وی اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن فصل بهار و شیوع بیماری فاویسم در جنوب استان و افزایش نیاز به خون برای این بیماران، سازمان انتقال خون با مشکل جدی جهت تامین خون این بیماران مواجه می باشد، بنابراین از مردم نوع‌دوست و همیشه مهربان تقاضا می‌شود جهت اهدای خون خود مانند گذشته یاری رسان سازمان انتقال خون باشند.

خسروی با اشاره به اینکه میزان شیوع فاویسم در ایرانشهر بیش از سایر نقاط استان می باشد، تاکید کرد: مردان هر سه ماه و بانوان نیز هر چهار ماه یک بار می‌توانند خون خود را اهدا کنند.

وی ابراز کرد: با اهدای خون سالم می توان علاوه بر انجام یک عمل خداپسندانه سلامت خود را نیز تامین کرد به طوری که با این کار می توان از غلظت خون جلوگیری کرد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark