داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مهاجرت، سهم جوانی در سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۶۷۷۲۱
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۳
با حمایت از تولید کنندگان و کارآفرینان جوان تا حدودی می توان از مهاجرت نیروی انسانی جوان استان جلوگیری کرد.
مهاجرت، سهم جوانی در سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مهم ترین راه های برون رفت از تحریم های آمریکا می تواند توجه بیشتر به کارآفرینان و همچنین تولید کنندگان باشد ، این افراد که در سال های اخیر نشان داده اند توانایی رقابت با اجناس مشابه دارند گزینه خوبی برای در دست گرفتن بازارهای ایران هستند.
از طرفی شمال استان سیستان و بلوچستان که با معضل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند ، می تواند با استفاد از ظرفیت تولید کنندگان و کار آفرینان تا حد معقولی از این مشکل فاثله بگیرد و آن را مرتفع سازد.
با حمایت از تولید کنندگان بیش از هزاران شغل در انتظار جوانانی در سیستان است که روزانه بار سفر می بندند و برای فعالیت های شغلی به شهرهای تهران و مشهد مهاجرت می کنند.
این امر نه تنها باعث خارج شدن نیروی انسانی جوان استان می شود بلکه سبب خالی شدن مرزهای ایران به خصوص در شمال سیستان و بلوچستان خواهد شد.
در همین خصوص غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در گفت و گو با اوشیدا گفت: هیچ مانعی نباید فرآروی کار آفرین و سرمایه گذار باشد و از همه توان و ظرفیت برای رفع موانع تولید در شهرستان باید استفاده کرد .
فرماندار ویژه شهرستان زابل خاطر نشان کرد: اولویت نخست شهرستان اشتغال ، کارآفرینی و رفع معضل بیکاری است.
غلامرضا گنجی افزود: تجمیع سرمایه های خرد باعث تسریع در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خواهد شد.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد : نگاه و توجه ویژه دولت به تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید است و از هیچ مسئولی پذیرفته نیست که در تحقق این اهداف سنگ اندازی کند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark