داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در ادامه مشکلات سیستان؛
بی آبی سهم اهالی پیران از چاه نیمه ها/ لب های تشنه روزه داران نیمروزی تشنه تر از قبل
کد مطلب: ۶۴۱۱۱
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۵
بی آبی قصه امروز و دیروز سیستان نیست بلکه سال هاست مردم نقاط مختلف شهرستان نیمروز با آن دست به گریبان هستند.
بی آبی سهم اهالی پیران از چاه نیمه ها/ لب های تشنه روزه داران نیمروزی تشنه تر از قبل
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ پس از بی آبی سفیدآبه این بار ساکنان روستای پیران فریاد بی آبی را سر داده اند چرا که در ماه مبارک رمضان زندگی نبود آب زندگی را بر آنان سخت کرده است.

شهرستان نیمروز همانند سایر نقاط سیستان وبلوچستان از گرمای طاقت فرسایی در فصل زمستان برخوردار است و مردم این خطه از کولر آبی برای زدودن گرما استفاده می کنند و وقتی آبی نباشد کولرهای آبی هم نمی تواند پاسخگوی شدت دما در منطقه باشد.

یکی از اهالی روستای پیران به خبرنگار اوشیدا گفت: آب روستای پیران ازچندین وقت قبل گاه و بیگاه قطع می باشد و جدیدا باتوجه به فصل گرما قطعی اب داد این مردم رادراورده است.

مرتضی افزود: باتوجه به اینکه درماه مبارک رمضان هستیم مردم روزه دار به خاطر نداشتن آب از کولر نمی‌توانند استفاده کنند و فقط افراد معدودی که پمپ آب دارند می‌توانند اب داشته باشند واب لوله ها هم که تمام شود پمپ هم کارنمی‌کند.

وی ادامه داد: علی رغم تماسهایی که با مسولین اداره اب داشتیم هیچ گونه گشایشی در این مورد انجام نشده لذا می طلبد باتوجه به اینکه درماه مبارک رمضان هستیم ودر تابستان بسرمی‌بریم و بودجه مردم کشاورز و ضعیف این روستا کفاف خرید پمپ اب رانمی‌دهد و حتی برای نان شب مانده اند چاره ای اندیشیده شود.

مرتضی تاکید کرد: روستای پیران یکی از پرجمعیت ترین روستاهای شهرستان نیمروز می باشد و نظر و مساعدت مسولین را می طلبد که بیشتر از گذشته به فکر مردم زحمتکش و صبور این روستا باشند.


انتهای پیام
Share/Save/Bookmark