داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
در مراسم افتتاح مرکز ترک اعتیاد نیاتک زابل،
بودجه های فرهنگی باید در مسیر اصلی هزینه شود/ مردم و خیرین از مراکز تر ک اعتیاد حمایت کنند
کد مطلب: ۳۸۴۸۰
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۴
مرکز ترک اعتیاد نیاتک شهرستان زابل روز گذشته با حضور مسئولین استانی و شهرستانی مورد بهره برداری قرار گرفت
بودجه های فرهنگی باید در مسیر اصلی هزینه شود/ مردم و خیرین از مراکز تر ک اعتیاد حمایت کنند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: اردوگاه ترک اعتیاد نیاتک زابل با حضور مدیر کل بهزیستی سیستان و بلوچستان ،مرعشی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و مسئولین شهرستانی عصر چهارشنبه سوم تیرماه افتتاح شد.
حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه زابل در این مراسم اظهار کرد: سالی که مزین به همدلی و همزبانی است بار مسئولیت روی دوش همه مسئولین را سنگین تر می کند و همه از نیروی انتظامی ،سپاه ،بهزیستی و سایر دستگاهها وظیفه دارند در این راستا تلاش مضاعفی کنند.

وی با بیان اینکه باید بودجه ها و هزینه ها تخصیص داده شده را مدیریت کرد ،گفت: این هزینه ها هدر می رود بارها اعلام کرده ام درست است ما در تحریم هستیم اینجور نیست که بودجه نباشد بودجه فرهنگی است اما بودجه فرهنگی هدر می رود .

کیخا تاکید کرد: مسئولین همه باید نسبت به هزینه کردن بودجه فرهنگی در جای خودش تلاش کنند و با اتحاد و همدلی کار فرهنگی مناسبی را اتخاذ کنند،ما باید برنامه های دشمن را رصد کنیم و مهندسی معکوس کنند .

وی با بیان اینکه سهم بودجه در عرصه های هنری و موسیقی چقدر است،افزود: در شهرستان زابل کنسرتی برگزار شد و به خواننده و گروهش 40میلیون تومان داده شد ،ما برای بودجه های فرهنگی چه برنامه ای داریم.

امام جمعه زابل با اشاره به اینکه بودجه های فرهنگی باید در مسیر اصلی آن هزینه شود ،گفت:کار باید همگانی باشد، مردم مشکل ندارند، ما مشکل داریم و حوزه های علمیه و دانشگاهها را به کم کاری متهم می کنم .

وی خاطر نشان کرد: دشمن مطالعه کرده قلیان را از آن بوی بدتنباکو برداشته و بوی میوه و عطر را بر آن طراحی کرده تا جوانان ما را به سمت مصرف قلیان و در نهایت مواد مخدر بکشاند.

مرعشی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان در این مراسم با بیان اینکه در سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر شاهد افتتاح کمپ تبصره 2ماده 16 نیاتک زابل هستیم ،اظهار داشت: همچنان که در سال گذشته نیز قول دادیم، ان شالله حوزه سیستان به سمتی خواهد رفت که مراکز جدید ترک اعتیاد در این منطقه راه اندازی شود.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: اولین مرکز و در واقع دومین مرکز تبصره 2ماده 16 در استان است که در منطقه سیستان راه اندازی می شود چنانکه اولین مرکز در سال گذشته در زاهدان افتتاح شد.

وی تصریح کرد: امسال شاهد افتتاح اولین مرکز ترک اعتیاد بانوان و دومین مرکز ترک اعتیاد آقایان در نیاتک منطقه سیستان هستیم و ان شالله امسال برنامه های جدیدی برای حوزه سیستان داریم.

مرعشی یاددآور شد: دو مرکز ترک اعتیاد کودکان نیز بزودی افتتاح خواهد شد و همچنین با کمک بهزیستی و حمایت ستاد مبارزه با موادمخدر کشور و شورای استان مراکز میان راهی نیز راه اندازی و فعال خواهد شد.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان گفت: این مرکز با ظرفیت نگهداری 100نفر فعال و در حال حاضر با  30نفر شروع به کار کرده و در اختیار بخش خصوصی قرار دارد .

وی خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم تا شرایط درمان ، کار و حرفه آموزی افراد تحت پوشش این مرکز را برقرار کرده و در صورت حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر بخش ترک اعتیاد بانوان را نیز راه اندازی کنیم .

مرعشی اظهار کرد: مردم و خیرین حمایت کنند که این مرکز بتواند خودش را سر پا نگهدارد توصیه و درخواستی از خانوادهها دارم که مراقب فرزندان خودتان باشید ،این شرایط شرایط جالبی نیست خود مراقبتی از داخل خانه ها بالطبع اثرپذیری بهتری خواهد داشت ،دشمن پشت درب خانه های ما است و در صدد وارد کردن آسیب به خانوادهها و بخصوص جوانان است بنابراین اگر ما خودمان نخواهیم هرگز دولت به تنهایی نخواهد مشکل جامعه را حل کند .

در مراسم راه اندازی این اردوگاه هوشنگ ناظری فرماندار ویژه زابل گفت: از مدتها قبل پیگیر فعالسازی و راه اندازی این اردوگاه بودیم با تلاش های ستاد مبارزه با مخدر استان اعتباراتی از استانداری و ستاد مبارزه با مواد مخدر در این خصوص تخصیص داده شد.
 
ناظری افزود: این یک حرکت بزرگی است و بات وجه به مشاهدات راه اندازی اردوگاه نیاتک را چیزی کمتر از منطقه آزاد تجاری نمی دانیم و اگر معضل معتادین در سطح منطقه حل شود واقعا یکی از بزرگترین معضلات منطقه حل شده است .
 
فرماندار ویژه زابل تصریح کرد: خانواده ای نیست در سیستان که گرفتار این بلای خانمان سوز نشده باشد و بیشتر خانوادهها به نوعی به صورت مستقیم و غیر مستقیم با اعتیاد و بخصوص از نوع  صنعتی آن درگیر شدند.

وی خاطر نشان کرد: روز گذشته حدود 30نفر از معتادین سطح شهر زابل  که اغلب کارتن خواب و پرخطر بودند جمع آوری و به این مرکز انتقال داده شدند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark