داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
آلودگی هوا در زابل به ۳۷ برابر حد مجاز رسید
کد مطلب: ۶۴۳۰۰
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد با سرعت ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت میزان غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به حدود ۳۸ برابر حد مجاز رساند.
آلودگی هوا در زابل به ۳۷ برابر حد مجاز رسید
علی ملاشاهی کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار اوشیدا اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در زابل به ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت رسید که موجب شد غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به ۵۶۷۳ میکروگرم بر متر مکعب برسد.

وی افزود: با توجه به اینکه حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است این میزان از ذرات معلق در هوا نشان دهنده این است که طی این مدت میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهر زابل به حدود ۳۸ برابر حد مجاز رسیده است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در پی این رخداد علاوه بر کاهش کیفیت هوا، میزان دید افقی در محدوده فرودگاه زابل به حدود ۷۰۰ متر کاهش یافت.

وی گفت: همچنین باتوجه به الگوی نقشه‌ها، وزش باد‌های شدید همراه با گرد و خاک وکاهش دید که از دیروز در شهر‌های شمالی سیستان و بلوچستان آغاز شده تا روز جمعه ادامه دارد.

ملاشاهی افزود: طی این مدت در نواحی مرکزی و نوار شرقی سیستان و بلوچستان نیز علاوه بر افزایش غبار، وزش باد همراه با گرد و خاک با شدت کمتر انتظار می‌رود.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark