داخلی آرشيو مقاله صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
زندگی فاطمه ی زهرا(س)الگوی جامعی برای زنان مسلمان است
سردبیر
کد مطلب: ۲۳۳۵۰
تاریخ انتشار:جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۵۰
اوشیدا: زندگی جهادی فاطمه ی زهرا بسیار عظیم و فوق العاده و حقیقتا بی نظیر است و یقینا در ذهن بشر چه امروز و چه در آینده یک نقطه ی درخشان و استثنایی است .
زندگی فاطمه ی زهرا(س)الگوی جامعی برای زنان مسلمان است
پایگاه خبری اوشیدا: زهرای اطهر، در ابعاد سیاسی، اجتماعی و جهادی، شخصیت ممتاز و برجسته و بی مانند دارد؛ به طوری که همه ی زنان مبارز، انقلابی، برجسته و سیاسی عالم می توانند از زندگی کوتاه و پرمغز او درس بگیرند.
زنی که در بیت انقلاب متولد شد و تمام دوران کودکی را در آغوش پدری گذراند که در حال یک مبارزه ی عظیم جهانی و فراموش نشدنی بود.
آن خانمی که در دوران کودکی، سختیهای مبارزه ی دوران مکه را چشید، به شعب ابی طالب برده شد، گرسنگی، سختی، رعب و انواع و اقسام شدتهای دوران مبارزه ی مکه را لمس نمود و بعد هم که به مدینه هجرت کرد، همسر مردی شد که تمام زندگیش جهاد فی سبیل الله بود و در تمام قریب به یازده سال زندگی مشترک فاطمه ی زهرا و امیرالمؤمنین ( علیهماالسلام)، هیچ سالی، بلکه هیچ نیم سالی نگذشت که این شوهر، کمر به جهاد فی سبیل الله نبسته و به میدان جنگ نرفته باشد و این زن بزرگ و فداکار، همسری شایسته ی یک مرد مجاهد و یک سرباز و سردار دایمی میدان جنگ را نکرده باشد .
پس، زندگی فاطمه ی زهرا، اگر چه کوتاه بود و کمتر از بیست سال طول کشید؛ اما این زندگی، از جهت و جهاد، مبارزه، تلاش، کار انقلابی، صبر انقلابی، درس، فراگیری و آموزش به این و آن و سخنرانی و دفاع از نبوت و امامت و نظام اسلامی، الگوی جامعی است برای همه زنان هدفدار. زندگی جهادی فاطمه ی زهرا بسیار عظیم و فوق العاده و حقیقتا بی نظیر است و یقینا در ذهن بشر چه امروز و چه در آینده یک نقطه ی درخشان و استثنایی است .
Share/Save/Bookmark