داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
امام جمعه زابل:
خودباوری و بی نیازی به بیگانه با اقتصاد مقاومتی امکان پذیر است
کد مطلب: ۵۶۶۶۰
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۱
امام جمعه زابل عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی نسخه ی شفابخش کشور است چرا که خودباوری و بی نیازی به بیگانه تنها با اقتصاد مقاومتی امکان پذیر است.
خودباوری و بی نیازی به بیگانه با اقتصاد مقاومتی امکان پذیر است
حجه الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: با توجه به اینکه، نامگذاری سال ها توسط رهبر انقلاب، هدفمند و راهبردی است در چنین سالی که مقام معظم رهبری آن را سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نام گذاری کرده اند با عمل به آن می توان گره های اقتصادی کشور را گشود و بر صلابت و اقتدار کشور بیش از پیش افزود.

وی افزود: گام برداشتن در راستای اقتصاد مقاومتی یعنی رسیدن به مرحله ای که با تکیه بر داشته ها و توان خود به جایی رسید که دشمن نتواند از طریق اقتصادی ضربه ای به کیان اسلام وارد بکند بنابراین اکنون به تلاش در زمینه ها ی گوناگون به ویژه صنعت و تجارت بیش از پیش مورد نیاز است.

امام جمعه زابل خاطرنشان کرد: کسب روزی حلال برای خود و خانواده یکی از بهترین عبادات به شمار می رود که این موضوع نیز به طور قابل توجهی در سایه ی اقتصاد مقاومتی امکان پذیر است.

کیخا با بیان اینکه، فقر کاملا در خلاف جهت اقتصاد مقاومتی است ادامه داد: یکی از بهترین راه های از بین بردن فقر از بین بردن علت فقر است که در این راستا گاهی علت فقر اعتیاد است بنابراین شخصی که در دام اعتیاد گرفتار شده تلاش برای نجات وی فایده ندارد مگر اینکه علت اعتیاد را از بین برد.

وی در پایان گفت: بزرگترین مشکل امروز جامعه، بیکاری است که در این راستا همگان باید تلاش مضاعف داشته باشند که در کنار کوشش دولتمردان، مردم نیز باید بدانند شغل به این معنی نیست که همه پشت میز قرار بگیریم بلکه اگر فکر و اندیشه عمیق وجود داشته باشد به طور حتم ریگ در مزرعه نیز منبع درآمد می شود.

انتهای پیام///
Share/Save/Bookmark