داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
محقق و پژوهشگر سیستانی:
کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان، نقطه اوج تفکر و اندیشه نسل سوم انقلاب اسلامی
کد مطلب: ۶۳۲۲۰
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵
محقق و پژوهشگر سیستانی گفت: کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان، نقطه اوج تفکر و اندیشه نسل سوم انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.
کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان، نقطه اوج تفکر و اندیشه نسل سوم انقلاب اسلامی
عباس نورزایی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: گرچه از حدود سه سال قبل، وعده برگزاری کنگره شهدای استان داده می شد، اما نزدیک به سه ماه است که برنامه های پیشواز این اقدام، در شکل و رسانه های بسیار عالمانه، به روز و در خور شأن اربابان این انقلاب، شهدای والامقام استان، ظهور و بروز می یابد و من به عنوان خاک زیرپای آن یاران شاهد، بار دیگر در هوای دهه اول انقلاب اسلامی، نفسی تازه می کنم.

عضو انجمن علمی اقتصاد کشاورزی آسیا و اقیانوسیه ادامه داد: از نگاه بداندیشانه آدمک های سیاه اندیشِ خانه زادِ نوکیسه که سعی داشتند با انگشت، جلوی انوار پرتلالو فرشتگان آدم گونه را بگیرند، در عجبم که به انگاره خود در دهه چهارم انقلاب اسلامی، قصد وارونه جلوه دادن گوهره مقدس تفکر جوانان امروزین کشور را داشتند و عِرض خود بردند و زحمت ما داشتند.

نورزایی تاکید کرد: اینک جای جای استان سیستان و بلوچستان، مملو از مردمی است که با برنامه های متعدد، متنوع، پرمحتوا، زیبا و مشحون از اندرز کنگره صاحبان اصلی کشور یعنی شهدای گرانقدر روبرو هستند و از فیوضات آن بهره‌مند می‌شوند.

وی اظهار کرد: نمادهایی که در شکلی زیبا با هنر دینی بر خیابان های شهرها و روستاهای استان، جا گرفته است؛ تجمعاتی که به نام و یاد شهدا، از هر قشر و طبقه ای که بوده اند، پرجمعیت و کیفی برگزار شدند؛ تحقیق، تحلیل و دست نگاشته هایی که تعهد دانشگاهیان، نویسندگان و اهل علم، آفریدند و به اثبات رساندند که هیچگاه در دوران چهل ساله حکومت دینی، تعارضی بین علم و دین، رخ ننموده است و یاد یاران شهید، حماسه سازان و ققنوس های خمینی کبیر(ره)، بعد از گذشت ۳۴۱ هزار و ۶۴۰ ساعت از لحظه فروپاشی جرثومه فساد پهلوی، زنده زنده می شود.

مولف چندین کتاب و رئیس اسبق جهاد کشاورزی سیستان خاطرنشان کرد: گویی مارانی، خود حاج قاسم است که جلوی جلو، بیخ گوش رزمنده چسبیده به خاکریز، سخن می گوید و معروفی، انگار همین الآن با درد ترکش به خود می پیچد و به عشق لبیک یا حسین(ع) درد ظاهری در درونش، چه لذتی خلق می کند و چه زیبا آن مجری رسانه به نمایندگی از همه راست قامتان جوان این سرزمین، سرخم می کند و بر پای این کوه پشتوانه امنیت مردم مسلمان ایران و جهان، بوسه می زند؛ این حرکت، دستوری نیست، بلکه رفتاری است که از عمق جان یک جوانی که توانسته با جان انقلاب و دفاع مقدس، ارتباط برقرار کند، برخاسته است و این از آثار برگزاری کیفی مؤلفه های این کنگره است.

نورزایی تصریح کرد: دیروز، سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران، چه پرشکوه در همه جای این سرزمین، جِلوه کرد و امروز در مصلای قدس زاهدان، چه ولوله ای است؛ اینجا به کوه نوری مبدل شده که نماز را معنی بخشیده و متبرک به قدوم مبارک رزمندگان و جهادگرانی شده است که برخلاف مدعیان ظاهری و دروغین حقوق بشر، به انسان ها جان بخشیدند، نه جان گرفتند.

وی اذعان کرد: خداوندا جهادگران میادین عزت، دفاع از دین و نوامیس مسلمین را در هر کجای دنیا هستند، به ویژه در کشورهای اسلامی و بالاخص آنانی که در این کشور از خود برای خدا گذشته اند، عزتمند و جاودانه ساز و به ما نیز توفیق ادراک اهداف مقدس شان را عنایت فرما.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark