داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
گزارش اوشیدا از گرانی یک روزه گاز در زابل؛
آرامش بازار فروش سیلندر گاز در زابل/سواستفاده گران عامل اصلی گرانی
کد مطلب: ۶۴۵۸۰
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲
فرماندار زابل گفت : شهرستان زابل همواره نسبت به رساندن سیلندر گاز به دست شهروندان در مقایسه با دیگر شهرهای استان وضعیت بهتری داشته است.
آرامش بازار فروش سیلندر گاز در زابل/سواستفاده گران عامل اصلی گرانی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با توجه به سواستفاده برخی از افراد از نام هایی همچون تحریم؛ اعتصاب و گرانی بسیاری از اقلام خوراکی و مصرفی با قیمت های نجومی بی سابقه ای رو به رو شده است .

سیلندر گاز و همچنین بنزین آزاد در بازار به حد قابل توجهی با افزایش قیمت رو به رو بوده است، این اقلام که بیشترین استفاده را در بین مردم دارد تنها با سودجویی فروشندگان دچار تغییر قیمت شده است.

از این رو در زابل نیز قیمت ها دست خوش تغییرات بوده است،یک عدد سیلندر گاز در بازار آزاد از ده هزار تومان تا ۲۰ هزار تومان امروز به فروش رسیده است.

همچنین بنزینی که با نرخ دولتی لیتری هزار تومان به فروش می رود در بازار آزاد هر گالن ۲۰ لیتری تا ۸۰ هزار تومان نیز فروخته شده است.

این گرانی بی سابقه در زابل نشان از آن دارد که فروشندگان مقصر اصلی گرانی ها در سطح شهر هستند، گرچه شهرستان زابل آخرین شهری سود که گرانی گریبان شهروندان را می گرفت اما اکنون به دلیل کسب سود بیشتر توسط فروشندگان به یکی از اولین شهرهای تحت تاثیر گرانی تبدیل شده است.

همچنین یک کیلو گوحه در زابل امروز بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان به فروش رسیده است که در شهرهای دیگر کشور قیمت گوجه تا ۳ هزار تومان نیز می رسد. عدم آگاهی شهروندان از قیمت ها و همجنین عطش فروشندگان برای کسب سود بیشتر در اوضاع گرانی باعث شده است تا برخی از کالاهای مصرفی مردم زابل به طور غیر مستقیم بالا برود.

هوشنگ ناظری فرماندار زابل در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت : شهرستان زابل همواره نسبت به رساندن سیلندر گاز به دست شهروندان در مقایسه با دیگر شهرهای استان وضعیت بهتری داشته است.

وی افزود: این در حالی است که برخی از شهروندان زاهدانی نیز در مقطعی گاز خود را از زابل تامین و به زاهدان می رساندند. فرماندار ویژه زابل خاطرنشان کرد: چند روز قبل با پیگیری از مسئولین مربوطه مشخص گردید که خودروهای مربوط به حمل گاز زابل در شهر اصفهان به دلیل نبود ماشین حمل گاز به شهر یاسوج هدایت گردیده است که موضوع بلافاصله پیگیری و مشکل بر طرف گردید.

ناظری تصریح کرد: همین موضوع باعث وقفه در حمل گار گردید که فضای روانی مصرف کنندگان در شهر زابل نامناسب و باعث بالا رفتن تقاضا مردمی جهت تامین و ذخیره نمودن و برای فرصت طلبان خرید انبوه و فروش آن به قیمت های بالاتر به نصرف کنندگانی که نیازمند این کالا هستند شد.

وی با بیان اینکه هر سیلندر گاز ۶ هزار ۷۰۰ تومان است تاکید کرد: از این پس هیچ نگرانی در خصوص تامین گاز وجود ندارد و مردم با آرامش گاز خود را تامین کنند، گران فروشان در زابل بی تردید به مراجع قانونی معرفی می شوند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark