داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
کی‌روش: بازیکنان ایران نوعی از فوتبال را بازی می‌کنند که در آسیا زیاد جا نیفتاده است
کد مطلب: ۶۶۰۱۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۲
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: مهمترین هدف من این است که بتوانیم نگاهی مهربان‌تر و متفاوت‌تر را نسبت به ایران ایجاد کنیم.
کی‌روش: بازیکنان ایران نوعی از فوتبال را بازی می‌کنند که در آسیا زیاد جا نیفتاده است
کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: بازی بسیار خوب و رقابتی عالی را داشتیم. در دقیقه اول این مسابقه به دلیل تمرکز نداشتن و اشتباهی که در همان دقیقه نخست رخ داد به حریف پنالتی دادیم.

او تاکید کرد: اتفاقی را که در دقیقه اول بازی رخ داد، برای اولین بار در زندگی‌ام تجربه می‌کردم. ما به خاطر کم‌تجربگی یک پنالتی به حریف دادیم که البته با عملکرد بسیار خوب بیرانوند توانستیم در بازی باقی بمانیم.

کی‌روش

کی‌روش ادامه داد: البته این یک طرف بازی بود، طرف دیگر بازی این بود که ما توانستیم در ادامه، بازی را کنترل کنیم و ۲ گل بزنیم. البته فرصت‌های بیشتری داشتیم و باید گل‌های سوم و چهارم را مقابل تیم بسیار خوب عمان به ثمر می‌رساندیم. به مربی عمان تبریک بگویم. آن‌ها بسیار خوب بازی کردند،، اما امشب تیم ما قوی‌ترین تیم داخل زمین بود و استحقاق صعود به مرحله بعد را داشتیم.

او درباره عملکرد علیرضا جهانبخش و علیرضا بیرانوند در این دیدار و تاثیر این ۲ بازیکن در روند بازی خاطرنشان کرد: بیرانوند با مهار پنالتی حریف، ما را در بازی نگه داشت و ما توانستیم دروازه خودمان را حفظ کنیم و در ادامه توانستیم با عملکرد خوب سایر بازیکنان بازی خوبی را ارائه دهیم. هر ۲ فرصت گلزنی عمان به خاطر تمرکز نداشتن و اشتباه تیم خودمان بود. باید به بازیکنانم تبریک بگویم که مقابل تیم عمان عملکرد بسیار خوبی داشتند.

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که تیمش در دیدار بعد مقابل چین در کدام نقاط می‌تواند عملکرد بهتری نسبت به بازی با عمان داشته باشد، تصریح کرد: باید در زدن ضربه‌های نهایی با دقت بیشتری عمل کنیم و فرصت‌ها را به گل تبدیل کنیم.

او تاکید کرد: بازیکنان من نوعی از فوتبال را بازی می‌کنند که در آسیا زیاد جا نیفتاده است. در تمام خطوط بالاتر و فشرده‌تر بازی می‌کنند و با تمرکز بالا به دنبال کنترل خودشان هستند و تشنه زدن گل‌های بیشتری هستند.

کی‌روش

کی‌روش درباره بازی کم‌نقص تیمش در برابر عمان گفت: این‌که درباره سال‌ها تمرین زیاد و کار‌های متعدد صحبت کنیم، زمان مناسبی نیست. مهمترین مطلب این است که تک تک بازیکنان به وظایفشان عمل کردند و برای بقیه هم‌ تیمی‌های خود بازی می‌کنند و به حمایت از آن‌ها می‌پردازند.

او افزود: من قدردان بازیکنانم هستند چرا که آنان بلوغ بالای خود را نشان دادند. هر بازیکنی که پا به میدان می‌گذارد دقیقا می‌داند که چه وظایفی نسبت به تیم برعهده دارد.

کی‌روش درباره دیدار مقابل چین در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا گفت: باید رو به جلو حرکت کنیم چرا که بازی آینده ما مقابل چین آسان نیست. الان هشت تیم برتر آسیا به مرحله بعدی می‌روند. چین بخصوص بعد از آمدن لیپی پیشرفت بسیار زیادی داشته است. ما می‌دانیم که هیچ کاری آسان نیست، اما همانطور که به بازیکنانم گفتم ما برای آن‌ها بازی می‌کنیم و آن‌ها مردم ایران هستند.

کی‌روش اظهار کرد: من به تمام بازی‌های عمان دقت کردم نه‌ تنها بازی‌های عمان بلکه بازی‌های این تیم مقابل ازبکستان، ژاپن و ترکمنستان را هم نگاه کردم. وظیفه یک مربی است که به تمام جزئیات توجه کند. به هیچ‌ عنوان از کیفیت خوب عمان متعجب نشدم همینطور تیم ملی ویتنام خوب کار کرد.

او ادامه داد: دیدید که اردن در دور گروهی عملکرد بسیار خوبی داشت، اما ویتنام توانست با پیروزی به مرحله بعد صعود کند، پس باید کاملا هوشیار باشیم. تلاشمان این است که بازی به بازی پیش برویم و بتوانیم پیشرفت کنیم و به اهدافمان برسیم.

کی‌روش

او تاکید کرد: البته بعد از دستاورد‌هایی که در جام جهانی برزیل و جام جهانی روسیه رقم زدیم، بازیکنان من پیامی را به همه مردم جهان فرستادند و تصویر خیلی خوبی را از ایران نشان دادند. مهمترین هدف من این است که بتوانیم برای ایران کسب اعتبار کنیم و باعث نگاهی مهربان‌تر و متفاوت‌تر را نسبت به ایران شویم.

او گفت: از هواداران تشکر می‌کنم. بسیار خوشحالم که هوادارانی را در اینجا داریم. البته در صحبتی که با بعضی دیگر از تیم‌ها مثل چین داشتیم توقع این بود که اشتیاق و فضای بهتری را در استادیوم‌ها ببینیم. شاید در مراحل بعد این اتفاق رخ بدهد، اما آن‌هایی که به استادیوم‌ها آمدند کاری کردند که دلمان برای کسانی که به استادیوم نیامدند تنگ نشود. برای کسانی که به استادیوم آمدند خوشحال و خرسند هستیم.
Share/Save/Bookmark