داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
وزش باد شدید و گرد و خاک تا چهارشنبه درزابل تداوم دارد
کد مطلب: ۶۲۰۵۰
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۶
رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید و گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا تا اواسط وقت روز چهارشنبه در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان تداوم دارد.
وزش باد شدید و گرد و خاک تا چهارشنبه درزابل تداوم دارد

علی ملاشاهی گفت: پیش‌بینی کلی وضعیت جوی سیستان و بلوچستان بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد وزش باد شدید و گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا تا اواسط وقت روز چهارشنبه در منطقه سیستان شامل 5 شهرستان زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز و مرز شرقی استان از میرجاوه تا سراوان و نوار غربی از شورگز تا زرآباد ادامه دارد.

رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: فردا از شدت وزش باد در نقاط مختلف استان قدری کاسته خواهد شد اما توصیه می‌شود افراد آسیب‌پذیر در زمان کاهش کیفیت هوا از تردد در فضای باز خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: دمای هوا در سطح استان تا اوایل هفته آینده روند کاهشی داشته و در نقاط سردسیر مرکزی استان احتمال رخداد دمای کمینه حدود صفر تا منفی 2 درجه سانتی‌گراد وجود دارد.

ملاشاهی اظهار داشت: در ساعات پیش رو با افزایش شدت وزش بادهای شمال غربی تا شمال شرقی، در سواحل استان باد و گرد و خاک خواهیم داشت و در پی این شرایط جوی دریای عمان مواج است.

در 24 ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای 4 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و زرآباد با حداکثر دمای 35 درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای سیستان و بلوچستان بوده‌اند.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark