داخلی آرشيو خبر صفحه مشکلات مردم
امتیاز مثبت 
۰
 
روایت جدید از مرگ شتر‌ها در جاسک/ حاضران در منطقه چه دیدند و چه گفتند؟
کد مطلب: ۶۹۷۵۷
تاریخ انتشار:شنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۰
یکی از صاحبان شتر‌های تلف شده در شهرستان جاسک جزئیات جدیدی از تلف شدن ۴ نفر شتر در منطقه کوه مبارک این شهرستان را تشریح کرد.
روایت جدید از مرگ شتر‌ها در جاسک/ حاضران در منطقه چه دیدند و چه گفتند؟

به گزارش اوشیدا ؛ حسین قیصر زاده یکی از صاحبان شتر‌های تلف شده در شهرستان جاسک در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان، جزئیات جدیدی از تلف شدن ۴ نفر شتر در منطقه کوه مبارک این شهرستان را تشریح کرد.

قیصر زاده گفت: روز شنبه هفته گذشته ساربان گله شترها، پس از مشاهده بدحالی شترها، بلافاصله صاحبان آنها را از موضوع مطلع کرد.

او افزود: بنده نیز به عنوان صاحب تعدادی از شتر‌ها به منطقه رفتم که پس از حضور متوجه مرگ ۲ نفر از شترهایم شدم.

قیصر زاده با اشاره به اینکه دو نفر شتر که متعلق به افرادی دیگری بودند نیز تلف شده بود، گفت: کل گَله شتر‌ها (۸۰-۹۰ نفر) با علائمی همچون گیجی، حال خوشی نداشتند.

این شتردار جاسکی افزود: به اذعان اکثر افرادی که در صحنه حضور داشتند، بوی سم بسیار شدیدی در منطقه استشمام می‌شد و فرضیه مسمومیت قوت گرفت.

او گفت: بلافاصله با جهاد کشاورزی شهرستان جاسک تماس گرفتیم که مسئولان هرگونه سَم پاشی علیه ملخ‌های صحرایی در این منطقه را تکذیب کردند.

این دامدار جاسکی افزود: سپس با اداره دامپزشکی جاسک تماس گرفتیم و بنابر توصیه مسئولان دامپزشکی اقدام به برداشتن دل و جگر از لاشه دو شتر کردیم.

قیصرزاده افزود: دل و جگر‌های برداشته شده برای نمونه برداری و تعیین علت مرگ بلافاصله در اختیار دامپزشکی شهرستان جاسک قرار گرفت.

او گفت: خواسته تمام شترداران جاسکی مشخص شدن علت مرگ شتر‌ها است، چرا که چند نفر در این حادثه دچار ضرر و زیان شدند.

برای بررسی بیشتر این موضوع با سهرابی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان جاسک هم تماس گرفیم.

او با تایید دریافت دل و جگر شتر‌های تلف شده از شترداران برای نمونه برداری و تعیین علت مرگ، گفت: اداره کل دامپزشکی استان باید پس از بررسی و مشخص شدن نتیجه آزمایش‌ها علت اصلی مرگ این شتر‌ها را اعلام کند.

 روز یکشنبه هفته گذشته  تصاویری از مرگ تعدادی شتر در شهرستان جاسک در فضای مجازی و رسانه‌ها منتشر شد که صاحبان آنها ادعا کردند مسمومیت ناشی از سمپاشی عیله ملخ‌های صحرایی، علت مرگ شتر‌ها بوده است.

پس از این ادعا، خدابخشیان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاسک، تلف شدن شتر‌ها بر اثر سم‌پاشی صورت گرفته جهت مقابله با ملخ‌های صحرایی در این شهرستان را تکذیب کرد.

محمد جانباز مدیرکل دامپزشکی هرمزگان هم در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان، با اعلام اینکه لاشه شتر‌ها به دلیل فاسد شدن قابلیت نمونه بردای نداشته است، گفت: در صورت درخواست و شکایت صاحبان شترها، این موضوع از سوی اداره کل دامپزشکی استان برای رسیدن به علت اصلی مرگ پیگیری خواهد شد.

حالا باید منتظر ماند و دید که با این اظهارات ضد و نقیض، آیا در روز‌های آینده علت مرگ شتر‌ها در شهرستان جاسک مشخص خواهد شد یا خیر؟!

انتهای پیام/ب

Share/Save/Bookmark