داخلی آرشيو خبر صفحه پزشکی وسلامت
امتیاز مثبت 
۰
 
راهکارهای آب کردن چربی‌های شکم
کد مطلب: ۶۸۶۷۷
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰
چربی‌های اضافی پهلو و اطراف شکم باید با ورزش‌های مقاومتی مختلف سوزانده شوند.
افراد دارای اضافه وزن از داشتن چربی اطراف شکم و پهلو رنج می‌برند و با روش‌های مختلف تلاش می‌کنند تا این چربی‌ها را از بین ببرند اما بیشتر این افراد، ناموفق در سوزاندن چربی‌های اضافی هستند.

اشخاصی که تصمیم دارند تا چربی‌های اضافه را از بین ببرند در گام اول باید نوع تغذیه، ورزش و خواب خود را اصلاح کنند تا گرفتار بیماری‌های ناشی از سبک زندگی غلط نشوند. چاقی مفرط موجب بروز بیماری‌های فشارخون، چربی خون، نارسایی تنفسی، دیابت، اختلالات جنسی، آرتروز، نازایی، سرطان و ناراحتی‌های قلبی و عروقی می‌شود که این بیماری‌ها موانع جدی چربی‌سوزی مناسب هستند و فرد مبتلا نمی‌تواند همانند افراد عادی ورزش کند.

پرداختن به ورزش‌های مقاومتی عامل مهمی در استحکام عضلات شکم است و مانع شل شدن و افتادگی پوست می‌شود. دوچرخه‌سواری، شنا، دراز و نشست، حرکات کششی بین بالاتنه و ران‌ها، طناب زدن و ... ورزش‌هایی هستند که در سوزاندن چربی‌های پهلو و شکم مناسب هستند. با انجام تمرینات مخصوص به این ورزش‌ها می‌توان میزان استقامت عضلانی را افزایش داد که این موضوع منجر به کاهش سایز و سفت شدن پوست می‌شود. باید چنین ورزش‌هایی را سه بار در طول روز و با مشورت متخصص ورزشی انجام داد تا نتیجه مناسبی به همراه داشته باشد.

افرادی که قصد کاهش وزن دارند و می‌خواهند سایز مناسب و ایده آلی داشته باشند مراقب تبلیغات منفی باشند و از محصولاتی که با مصرف آن‌ها وزن کاهش پیدا می‌کند، اجتناب کنند. تمامی این محصولات عوارض مختلفی دارند که مصرف آن‌ها می‌تواند در کوتاه‌مدت باعث کاهش وزن شود اما در درازمدت وزن به حالت قبلی برمی‌گردد و اندام‌های مختلف بدن با آسیب‌های جدی می‌بینند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark