داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
گزارش اوشیدا از مشکلات کارکنان اتوبوسرانی زابل؛
حقوقی که پنج ماه به تاخیر افتاد/ بی پولی ۷۰ تن از کارکنان اتوبوسرانی را به ستوه آورد
کد مطلب: ۵۶۱۵۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۷
کارکنان اتوبوسرانی شهرستان زابل از پنج ماه قبل تاکنون حقوق خود را دریافت نکرده اند و در این راستا تعدادی از آنان با حضور در پایگاه خبری اوشیدا خواستار رسانه ای شدن این معضل جهت بیدار شدن مسولان مربوطه از خواب غفلت شدند.
حقوقی که پنج ماه به تاخیر افتاد/ بی پولی ۷۰ تن از کارکنان اتوبوسرانی را به ستوه آورد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با توجه به مشکلات اقتصادی در شهرستان زابل و نبود کار به دلیل خشکسالی و انسداد مرزها این کارکنان چاره ای جز ماندن در شغل خود ندارند چرا که در صورت ترک این کار نیز توانایی اشتغال در بخش دیگری را نیز نخواهند داشت پس همچنان با مسولیت پذیری و تعهد کار خود را ادامه می دهند تا زحمات چندساله آنان هدر نرود.

کارکنان اتوبوسرانی علاوه بر مراجعه به پایگاه خبری اوشیدا مکاتباتی را نیز جهت رفع مشکلات با نمایندگان سیستان در مجلس شورای اسلامی نیز داشته و خواستار حل این مشکل شده اند.

۷۰ تن از پرسنل اتوبوسرانی پنج ماه حقوق دریافت نکرده اند

یکی از کارکنان اتوبوسرانی عنوان کرد: ۷۰ تن از کارکنان اتوبوسرانی از پنج ماه قبل تاکنون هیچ گونه حقوق و مزایایی دریافت نکرده اند که در این راستا ۳۵ تن از آنان راننده هستند و حتی یک روز تعطیل هم ندارند.

محمد به خبرنگار اوشیدا گفت: بیشتر این کارکنانی که حقوق خود را دریافت نکرده اند متاهل و حتی دارای فرزندان محصل در مقاطع مختلف و دانشگاهی هستند و در حال حاضردر پرداخت هزینه های زندگی خود با مشکلات بسیاری روبرو هستند.

وی ادامه داد: پرسنل سازمان اتوبوسرانی شهرستان زابل از حدود چهار سال قبل تاکنون هیج اضافه کار و اضافه حقوقی دریافت نکرده اند و با توجه به اینکه روزانه ۱۴ ساعت سرویس دهی میکردیم در حال حاضر پنج ماه حقوق طلبکار می باشیم.

محمد ادامه داد: هر کدام از ما هزینه های یک خانواده را برعهده داریم و در این راستا در حال حاضر با عدم دریافت حقوق پنج ماهه در برابر همسر و فرزندان خود به دلیل عدم توانایی در انجام خواسته های آنان شرمنده شده ایم.

ناوگان اتوبوسرانی فرسوده است

یکی دیگر از کارکنان اتوبوسرانی زابل با بیان اینکه، در طی این مدت لباس از سازمان دریافت نکرده ایم ابراز داشت: ناوگان سازمان اتوبوس رانی فرسوده و قدیمی هستند به طوری که رانندگان این بخش با مشکلات فراوانی روبه رو هستند.

علی با بیان اینکه، اتوبوسها فرسوده و از کار افتاده هستند به خبرنگار اوشیدا گفت: با توجه به اینکه درآمدزایی حاصله از سرویس دهی دانشگاه و بیمارستان های توابع میباشد اما چون مدیریت ضعیف و بی تجربه میباشد نه حقوق و بیمه پرسنل واریز می شود و نه هزینه تعمیر اتوبوس ها پرداخت می شود.

وی با عنوان اینکه، به نمایندگان سیستان و تمام مسئولین شهرستان مشکلات خود را اعلام و اعتراض کردیم ولی تاکنون هیچ جوابی نشنیده ایم ادامه داد: انتظار می رود حتی المقدور برای حفظ اموال بیت المال تدبیری اندیشیده شود زیرا تا چند ماه آینده اگر اوضاع به همین طریق پیش رود آثاری از اتوبوسرانی زابل نخواهد ماند.

انتهای پیام///
Share/Save/Bookmark