داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:
اولین همايش سفيران سلامت در دانشکده پرستاری زابل برگزار شد
کد مطلب: ۳۶۹۹۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: در راستای طرح تحول نظام سلامت و با عنايت به سياستهای کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری ، اولين همايش سفيران سلامت خود مراقبتی در دانشکده پرستاری زابل برگزار گرديد .
اولین همايش سفيران سلامت در دانشکده پرستاری زابل برگزار شد
علی اکبر نصیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا بیان نمود: خود مراقبتی و یک عمر سلامتی، نحوه برنامه‌ریزی برای خود مراقبتی و مولفه‌های خود مراقبتی از جمله سرفصل‌های است که به شرکت کننده گان در همایش سفیران سلامت  ارائه شد.

وی خاطر نشان کرد: مولفه‌های خودمراقبتی در ۴ بعد جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی شامل تغذیه، تحرک، مهارت‌های زندگی و ارتباط معنوی در سلامت به شرکت کنندگان آموزش داده می‌شود تا آن را به عنوان راویان سلامت در بین آحاد جامعه ترویج دهند.

نصیری تصریح کرد: در راستای طرح تحول نظام سلامت و با عنايت به سياستهای کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری ، اولين همايش سفيران سلامت خود مراقبتی در دانشکده پرستاری زابل برگزار گرديد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل اظهار نمود: اين همايش ویژه دانشجويان پرستاری ، مامايی و فوريتهای پزشکی در سالن آمفی تئاتر دانشکده پرستاری انجام شد.

وی گفت: اولين سفيران سلامت خود مراقبتی با انجام پيش آزمون وارد همايش شده و اطلاعات لازم در مورد سفير سلامت خود مراقبتی را دريافت نمودند .

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark