داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
استاندار سقطری در دولت «هادی»: یمن در معرض یک حمله بین المللی قرار دارد
کد مطلب: ۷۰۳۷۷
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۴
استاندارجزیره سقطری در جنوب یمن که به تازگی به چنگ شبه نظامیان تحت حمایت امارات درآمده است این اتفاق را در چارچوب نقشه مشترک عربستان و امارات خواند و گفت که یمن در معرض یک حمله بین المللی قرار دارد.
استاندار سقطری در دولت «هادی»: یمن در معرض یک حمله بین المللی قرار دارد

به گزار اوشیدا به نقل از  گروه بین الملل خبرگزاری فارس، استاندار استان سقطری یمن تسلط شورای انتقالی جنوب یمن (شبه نظامیان تحت حمایت امارات) بر جزیره راهبردی «سقطری» را در راستای یک توطئه بین المللی علیه یمن دانست.

«رمزی احمد سعید محروس» در گفت‌وگو با شبکه «المسیره» گفت: «آنچه که در مجمع الجزایر سقطری اتفاق افتاد، ناگهانی نبود؛ بلکه در چارچوب تبادل نقش‌ها میان عربستان و امارات برای آن برنامه ریزی صورت گرفته بود».

او گفت:« آنهایی در سقطری که به قدرت‌های اشغالگر دل بسته‌اند، باید از آنچه در استان‌های جنوبی یمن جریان دارد، درس عبرت بگیرند».

استاندار سقطری با تاکید بر هوشیاری مردم این جزیره  در مقاومت برابر اشغالگران گفت: «مردم سقطری می‌دانند که کشورشان در معرض یک حمله بین المللی قرار دارد».

فرماندهی شورای انتقالی جنوب یمن که تحت حمایت علنی امارات عربی متحده است، روز شنبه از تسلط بر پادگان‌های نیروهای دولت مستعفی یمن (مورد حمایت عربستان سعودی) در جزیره «سقطری» واقع در جنوب یمن خبر داد و اعلام کرد که این منطقه را به صورت خودمختار اداره می‌کند.

گزارش‌های اخیر رسانه‌های عربی از یمن هم حاکی از این بوده است که عربستان سعودی به کمک شورای انتقالی تحت حمایت امارات برای غلبه بر مابقی نهادهای تحت حکومت منصور هادی آمده است و موج جدید حملات علیه دولت مستعفی یمن از سوی ریاض مدیریت می‌شود.

سقطری تاکنون بارها شاهد تلاش‌های گروه‌های مسلح تحت حمایت امارات برای تسلط بر تاسیسات حیاتی آنجا بوده است؛ گروه‌هایی از نیروهای دولت مستعفی منصور هادی هم تحت حمایت شورای انتقالی جنوب که خواهان جدایی جنوب یمن از شمال آن است در آنجا دست به شورش می‌زدند.

انتهای پیام/.

Share/Save/Bookmark