داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
امام جمعه زابل:
اعدام شیخ نمر به ضرر دولت عربستان است/این اقدام از لحاظ قانونی، شرعی، دینی و انسانی محکوم است
کد مطلب: ۳۴۲۸۷
تاریخ انتشار:شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۴
امام جمعه زابل گفت: اینکه دولتی بیاید برای یک اعتراض کشت و کشتار کند و شخصیت فرهیخته ای چون شیخ نمر که نماینده یک گروه مومن و فرهیخته است اینچنین به زندان بیاندازد و حکم اعدامش را صادر کند انسانی و قانونی نیست.
اعدام شیخ نمر به ضرر دولت عربستان است/این اقدام از لحاظ قانونی، شرعی، دینی و انسانی محکوم است
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه زابل در گفتگو با اوشیدا ضمن محکوم کردن اعدام شیخ نمر بیان داشت: اعدام رهبر شیعیان عربستان از تمام لحاظ قانونی، شرعی، دینی و انسانی محکوم است.

وی ادامه داد: اعتراض ایشان و دیگر مسلمانان و شیعیان به یکسری ظلم ها و تبعیض هایی که وجود داشت علت دستگیری و حکم اعدام ایشان می باشد.

کیخا اظهار داشت: این حکم در حالی اعلام شده است که اعتراض در هر دولتی وجود دارد و قانونی است حتی در اروپا و هرکجا که شما نگاه کنید میبینید که کسانی که نتوانستند حرف خود را به مسئولین برسانند یکسری از هم نظران و همفکران خود را جمع می کنند و اعتراض می کنند تا درخواست های خود را به گوش دولت برسانند.

وی افزود: دولتها باید ببینند این تجمع برای چه بوده است و به درخواست هایی که قانونی است توجه بیشتری کنند.

امام جمعه زابل در ادامه گفت: اینکه دولتی بیاید برای یک اعتراض کشت و کشتار کند و شخصیت فرهیخته ای چون شیخ نمر که نماینده یک گروه مومن و فرهیخته است اینچنین به زندان بیاندازد و حکم اعدامش را صادر کند انسانی و قانونی نیست.

وی ادامه داد: این حرکت از هر نگاه شرعی و دینی محکوم است و هر انسان آزاده ای این حرکت را محکوم می کند و همه میدانیم که این به ضرر دولت عربستان است و با این کار نابودی خودش و تفکر وهابیت را تسریع می بخشد.

حجت الاسلام کیخا در ادامه گفت: آنهایی که مدعی حقوق بشر هستند و مدعی هستند که انسان باید آزادی بیان داشته باشد کجا هستند؟این حرکت ضد بشری است، این را باید محکوم کنند و وارد عمل شوند و جلوی این کار را بگیرند.

وی در پایان گفت: هرآنکه مدعی آزادی بیان است باید جلوی این حرکت ظالمانه را بگیرد و اگر سکوت کند در این جنایت شریک است.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark