داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت نیمروز:
پروانه اکتشاف در پهنه معدنی شهرستان نیمروز صادر شد
کد مطلب: ۶۲۷۳۶
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۱
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت نیمروز گفت: به منظور بهره برداری از معادن ارزشمند منطقه پروانه اکتشاف در پهنه معدنی نیمروز صادر شد.
پروانه اکتشاف در پهنه معدنی شهرستان نیمروز صادر شد
گنجعلی در گفت وگو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: پروانه اکتشاف در شهرستان نیمروز پس از شناسایی محل و تحقیق و پژوهش فراوان جهت بهره برداری صادر شد.

وی افزود: با صدور این پروانه و استقرار معدن کاران می توان در منطقه اشتغال ایجاد کرد و با یافتن مواد معدنی رونق اقتصادی ایجاد کرد.

گنجعلی تصریح کرد: منطقه سیستان به دلیل هم مرزی با کشور افغانستان می تواند با وجود معادن ارزشمند خود در زمینه صادرات بسیار موفق عمل کند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت نیمروز ادامه داد: با انجام عملیات اکتشافی در این پهنه و شناسایی ذخایر پنهان معدنی جدید، موجبات رونق تولید، رشد و شکوفایی و ایجاد اشتغال پایدار در استان فراهم خواهد شد.

وی اذعان کرد: علاوه بر پهنه معدنی نیمروز ۱۲ پهنه معدنی دیگر نیز در سیستان و بلوچستان شناسایی شده اند که در این راستا در حال حاضر تنها دو پهنه خارستان شهرستان خاش و پهنه جانجا شهرستان نیمروز پس از انجام عملیات شناسایی، پی جویی و معرفی مناطق امید بخش توانستند مجوز اکتشاف و اکتشافات تکمیلی را کسب کنند.

گنجعلی در پایان اضافه کرد: شهرستان نیمروز از معادن بسیار ارزشمندی برخوردار است که در این راستا می توان به تنها معدن آنتیموان کشور که دارای ۱۰ درصد آنتیموان جهان است و در نیمروز قرار دارد اشاره کرد.


انتهای پیام
Share/Save/Bookmark