داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
امام جمعه اهل سنت هامون:
توسعه بازارچه های مرزی و پاس مرزی راهکار کاهش بیکاری در سیستان/ تعداد فارغ التحصیلان بیکار در منطقه بالاست
کد مطلب: ۶۱۵۶۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون عنوان کرد: تعداد فارغ التحصیلان بیکار در شمال سیستان و بلوچستان همانند سایر نقاط کشور بسیار بالاست.
توسعه بازارچه های مرزی و پاس مرزی راهکار کاهش بیکاری در سیستان/ تعداد فارغ التحصیلان بیکار در منطقه بالاست
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با خبرنگاراوشیدا اظهارداشت: در سال های اخیر به دلیل نبود کار شمار زیادی از جوانان به امید یافتن کار به دانشگاه ها رفته و وقت و هزینه گزافی را صرف کردند اما پس از پایان تحصیلات نه تنها در کاری اشتغال پیدا نکردند بلکه خانه نشین شدند.

وی افزود: بیکاری مادر بسیاری از فسادهاست به طوری که وقتی جوانان کاری نداشته باشند تا علاوه بر اینکه درآمدی جهت گذران زندگی کسب کنند، وقت خود را نیز به نحو مطلوب صرف کنند، خودبخود به سمت انحرافات به ویژه اعتیاد کشیده می شوند بنابراین ایجاد اشتغال از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مولوی حسن زهی خاطرنشان کرد: متاسفانه خشکسالی و انسداد مرز هم به شدت بر تعداد بیکاران افزوده چرا که علاوه بر جوانان فعلی، کسانی هم که قبلا در مرز یا کشاورزی و دامداری اشتغال داشتند هم بیکار شده اند و این موضوع سبب ایجاد مشکلات بسیاری در منطقه به ویژه اعتیاد شده است.

امام جمعه اهل سنت هامون تصریح کرد: به منظور کاهش تعداد بیکاران در منطقه باید بازارچه های مرزی توسعه و افزایش یابد و از تجارت چمدانی و پاس مرزی برای اشتغال جوانان منطقه به ویژه در نقاط مرزی سیستان استفاده کرد.

وی ابراز کرد: دولت در دوره جدید بیش از پیش به اشتغال جوانان بپردازد چرا که بسیاری از مشکلات موجود در کشور از قبیل افزایش سن ازدواج از بیکاری و عدم اشتغال جوانان نشات گرفته است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark