داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی زابل:
برگزاری همایش اساتید حوزه های علمیه در زابل/ تفرقه و تنازع امت اسلامي مورد مذمت قرآن كريم است
کد مطلب: ۶۲۲۸۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۴
رئیس اداره تبلیغات اسلامی زابل گفت: تفرقه و تنازع امت اسلامي مورد مذمت و نکوهش قرآن كريم است.
برگزاری همایش اساتید حوزه های علمیه در زابل/ تفرقه و تنازع امت اسلامي مورد مذمت قرآن كريم است
حجت الاسلام و المسلمین محسن عارفی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز داشت: هفته وحدت فرصت به نمايش گذاشتن قدرت امت اسلامي است.

وی افزود: آن چيزي كه استكبار جهاني به شدت از آن هراس دارد و پيامبر گرامي اسلام در كنار قرآن و عترت يادگاري بزرگ به جا گذاشته است و آن خود امت اسلامي كه بايد تلاش شود به نحو شايسته حفظ و گسترش يابد.

حجت الاسلام عارفی خاطرنشان کرد: تفرقه و تنازع امت اسلامي مورد مذمت و نكوهش قرآن كريم است به طوری که ميفرمايد "واطيعو الله و رسوله و لا تنازعوا فتفسلوا و تذهب يحكم" «خدا و رسولش را اطاعت كنيد و كشمكش نكنيد كه بد دل مي‌شويد و شكوه و شوكت شما بر باد مي‌رود.

وي راه مستقيم و سعادت واقعي را در گرو وحدت برشمرد و ادامه داد: قرآن كريم در آيه ۵۳ سوره انعام مي‌فرمايد وحدت راه مستقيم است و تفرقه مسلمانان را از راه مستقيم دور مي‌كند لذا وقتي شكاف و اختلاف افتاد بهره بردار او غير مسلمانان خواهند بود و اين خلاف سيره پيامبر گرامي اسلام(ص) و اهل بيت است.

حجت الاسلام عارفی خاطرنشان کرد: با توجه به مباني و عوامل وحدت در قرآن كريم، توحيد و پذيرش ولايت خدا و رسول خدا و اولي الامر و تولي و تبري و اعتصام به حبل الله را مشترك و وحدت آفرين است و همه مذاهب اسلامي با تکیه بر آنان وحدت و انسجام خود را حفظ كنند.

وی در ادامه به همايش اساتيد حوزه هاي علميه و علماي تشيع و تسنن به مناسبت هفته وحدت اشاره و تصریح کرد: این همایش در روز سه شنبه ۱۴ آذرماه به همت اداره تبليغات اسلامي و ناحيه مقاومت بسيج سپاه زابل در محل سالن آمفي تئاتر سردار شهيد محبعلي فارسي برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ ف ب
Share/Save/Bookmark