داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
ممنوعیت برپایی ایستگاه‌های صلواتی در محرم
کد مطلب: ۷۱۰۰۶
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۸
رئیس مرکز بهداشت کاشان گفت: تبلیغات هیأت‌ها برای حضور مهمانان و عزاداران ممنوع است و ورودی همه هیأت‌ها باید پرده الزام ماسک و رعایت فاصله وجود داشته باشد.
ممنوعیت برپایی ایستگاه‌های صلواتی در محرم

به گزارش اوشیدا؛ مسعود دهقان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشان، با بیان اینکه برگزاری مراسم عزاداری محرم و صفر باید در فضای باز و بدون پذیرایی صورت بگیرد، اظهار کرد: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و عدم پذیرایی در حین مراسم شرطی است که طبق پروتکل ستاد ملی کرونا باید رعایت شود.

رئیس مرکز بهداشت کاشان، با اشاره به اینکه موکب‌ها، چادرها و ایستگاه‌های صلواتی تحت هیچ شرایطی برپا نخواهند بود، گفت: در برگزاری مراسمات محرم و صفر می‌توانیم از فضاهای باز در اداره ورزش و‌ جوانان و مدارس با هماهنگی و مدیرت سازمان تبلیغات اسلامی و فرمانداری استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه قدردان مردم متدین، شهیدپرور و ولایت مدار کاشان هستیم، افزود: در حال حاضر نیازمند دلسوزی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ماه محرم هستیم.

دهقانی تصریح کرد: شرایط به گونه‌ایست که باید  شهرداری، نیروی انتظامی، آموزش پرورش، اداره ارشاد اسلامی، بسیج سازندگی، دادستانی، مدیریت سازمان تبلیغات شهرستان و آحاد جامعه و هیأت‌ها به گونه‌ای برنامه داشته باشیم تا پیک بیماری را مجدداً تجربه نکنیم.

رئیس مرکز بهداشت کاشان، با بیان اینکه سفره‌خانه‌ها و چایخانه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با ظرفیت ۵۰ درصد در شهرهای سفید و زرد بدون قلیان دخانیات می‌توانند فعالیت کنند، افزود: در شهرهای قرمز این محدودیت‌ها بیشتر و رعایت پروتکل‌ها تشدید یافته‌تر است و عملاً رستوران‌ها باید به‌ صورت بیرون بر خدمات ارائه کنند.

وی بابیان اینکه، تبلیغات هیأت‌ها برای حضور مهمانان و عزاداران ممنوع است، تصریح کرد: ورودی همه هیأت‌ها باید پرده الزام ماسک و رعایت فاصله وجود داشته باشد.

دهقان با اشاره به اینکه وضعیت کاشان همچنان قرمز است و ممکن است تا اواخر آذر و دی‌ماه شرایطمان به‌ صورت قرمز و ندرتاً نارنجی و زرد باشد، اذعان داشت: مدت طولانی است قرمز هستیم و مدت طولانی هم قرمز خواهیم بود اما مهم‌تر از آن این است که سرعت انتشار بیماری افزایش پیدا کرده است.

رئیس مرکز بهداشت کاشان گفت: قرار نیست به خاطر بیماری دست روی دست بگذاریم و فعالیت اقتصادی، فرهنگی و عزاداری نداشته باشیم همه این موارد با رعایت پروتکل بهداشتی انجام شود.

وی با بیان اینکه، همه ما عزادار سالار شهیدان هستیم، افزود: هیچ‌کدام از کادر درمان و ‌بهداشت قصد کوچک‌ترین بی‌احترامی به عزاداران امام حسین را نداریم می‌خواهیم هر خانه یک حسینیه باشد و عزاداری‌هایمان باشکوه‌تر برگزار شود اما با توجه به شرایط بیماری از اجتماع پرهیز کنیم.

انتهای پیام/۶۳۰۱۸/ج۲۰/

Share/Save/Bookmark