داخلی آرشيو خبر صفحه مشکلات مردم
امتیاز مثبت 
۰
 
کالاهای اساسی چقدر گران شد+ جدول قیمت
کد مطلب: ۷۳۰۸۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۳
بررسی قیمت کالاهای اساسی مانند برنج، گوشت قرمز، شکر و مرغ نشان می دهد که قیمت این کالا در دی ماه ۱۳۹۹ نسبت به دی ماه ۱۳۹۸ بین ۳۱ تا ۱۲۹ درصد افزایش یافته است.
کالاهای اساسی چقدر گران شد+ جدول قیمت

به گزارش اوشیدا به نقل از فارس، قیمت هر کیلوگرم برنج پاکستانی باسماتی درجه یک با ۱۲۳ درصد افزایش از ۱۰۹۱۶۶ ریال در دی ماه ۱۳۹۸ به ۲۴۳۹۶۳ ریال در دی ماه ۱۳۹۹ افزایش یافته است. 

قیمت هر کیلوگرم برنج تایلندی نیز در دی ۱۳۹۹ نسبت به دی ۱۳۹۸ با ۱۲۹ درصد افزایش از ۷۶۵۶۶ ریال به ۱۷۵۶۲۹ ریال افزایش یافته است. 
 
براساس این گزارش قیمت هر کیلوگرم برنج طارم اعلا دی ۱۳۹۹ نسبت به دی ۱۳۹۸ نیز ۴۷ درصد افزایش داشته و از ۲۲۸۹۳۶ ریال در دی ۹۸  به ۳۳۷۰۳۵ ریالی در دی ۱۳۹۹ رسید. 
 
قیمت هر کیلوگرم برنج هاشمی درجه یک نیز طی مدت یاد شده ۴۵ درصد افزایش یافته است. 
 
قیمت هر کیلوگرم شکر سفید نیز ۴۷ درصد افزایش یافته و از ۵۲۱۳۴ ریال در دی ۱۳۹۸ به ۸۷۶۲۰ ریال در دی ۱۳۹۹ افزایش یافته است. 
 
این گزارش می‌افزاید: قیمت هر بسته شکر ۹۰۰ گرمی نیز در مدت یاد شده ۵۴ درصد افزایش یافته است. 
 
قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله نیز در دی ماه ۱۳۹۹ نسبت به دی ماه ۱۳۹۸ به میزان ۳۱ درصد افزایش و از هر کیلوگرم ۷۴۰۶۸۹ ریال به ۹۷۲۹۵۶ ریال رسیده است. 
 
قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی ۲۷ درصد افزایش یافته و از ۸۷۲۵۸۲ ریال در دی ۹۸ به ۱۱۰۷۸۶۸ ریال در دی ماه ۹۹ افزایش یافته است. 
 
قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ تازه نیز در دی ماه ۱۳۹۹ نسبت به دی ماه ۱۳۹۸ به میزان ۶۲ درصد افزایش یافته و از هر کیلوگرم ۱۲۶۳۰ ریال به ۲۰۴۹۰۳ ریال رسید.


 
Share/Save/Bookmark