داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زابل:
ثبت هشت وقف جدید در ایام محرم/ میزبانی بقعه بی بی دوست از زوار امام حسین
کد مطلب: ۶۱۶۰۱
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زابل عنوان کرد: در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان هشت وقف جدید در شهرستان زابل ثبت شده است.
ثبت هشت وقف جدید در ایام محرم/ میزبانی بقعه بی بی دوست از زوار امام حسین
حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل بامری در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: وقف سنت حسنه و پسندیده ای است که از صدر اسلام تاکنون جایگاه ارزشمند خود را حفظ کرده است.

وی افزود: ترویج وقف در جامعه سبب افزایش عدالت اجتماعی و رفاه عمومی می شود چرا که از این طریق با همیاری مردم خود به خود امکانات در بین عامه مردم توزیع خواهد شد.

حجت الاسلام بامری با بیان اینکه سنت حسنه وقف باید در جامعه نهادینه شود، تصریح کرد: وقف در امور مختلف می تواند انجام شود که در این راستا این سنت باید در حوزه های بهداشت، درمان، آموزش، فضای سبز، ازدواج، حوزه های علمیه و مساجد ترویج داده شود تا با ایجاد امکانات برابر برای همه سطح رفاه مردم را ارتقا و توسعه بخشید.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زابل خاطرنشان کرد: در حال حاضر چهار بقعه متبرکه شمال سیستان و بلوچستان علاوه بر اینکه مکانی معنوی برای آرامش و راز ونیاز برای مردم می باشد به اماکن گردشگری نیز مبدل شده و در آن ها تمامی برنامه های ملی و مذهبی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون ۴۵ مورد وقف جدید در سیستان به ثبت رسیده که بخش عظیمی از آن متاثر از برنامه های اجرا شده در بقاع متبرکه می باشد.

حجت الاسلام بامری خلطرنشان کرد: در ایام سوگواری امام حسین نیز هشت وقف دیگر در سیستان به ثبت رسید که نشان دهنده تاثیر معنوی برنامه های اجرایی توسط اداره اوقاف و فرهنگ سازی مناسب در ایام مختلف می باشد.

حجت الاسلام بامری بیان کرد: منافع موقوفاتی که در ایام محرم به ثبت رسیده طبق نیت واقفان صرف امور قرانی، برپایی عزاداری و تعزیه، خانه عالم و ساخت مسجد و حسینیه می شود.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به نزدیکی ایام اربعین حسینی، اداره اوقاف و امور خیریه زابل برای استقبال از زوار افغان و یا زائرین پاکستانی که از مرز سیستان وارد خاک ایران می شوند اسکان و اطعام زائران را در بقعه بی بی دوست برعهده خواهد گرفت.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark