داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
مدیر عامل آب و فاضلاب زابل:
نشتی یابی لوله های آب و فاضلاب شهرستان زابل در سکوت شب انجام شد
کد مطلب: ۵۶۶۶۱
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۰
مدیر عامل آب و فاضلاب شهرستان زابل عنوان کرد: به منظور جلوگیری از نشست زمین و آلودگی آب ها، نشتی یابی لوله های آب و فاضلاب شهرستان زابل در سکوت شب انجام شد.
نشتی یابی لوله های آب و فاضلاب شهرستان زابل در سکوت شب انجام شد
حبیب اعلایی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: سکوت شب بهترین زمان برای اینکه همکاران در جهت نشت یابی شبکه با دستگاه نشتی یاب تلاش کنند به شمار می رود.

وی افزود: دستگاه نشتی یاب با گرفتن امواج صوتی و مقایسه تغییرات توسط اپراتور محل دقیق نشتی را مشخص می کند و از این طریق به خوبی مکانی که در آن آب نشتی دارد شناسایی می شود.

اعلایی ادامه داد: یکی از فرضیات نشست و فرورفت معابر، احتمال نشتی در شبکه آب بود که این نشتی موجب شستن خاک وارد شبکه فاضلاب شده و ضمن صدمه به شبکه فاضلاب، فرونشست معابر را در بردارد.

مدیر عامل آب و فاضلاب شهرستان زابل خاطرنشان کرد: برای بررسی نشتی از همکاران در دفتر مدیریت مصرف و آب بدون درآمد استان در خواست کردیم تا با تجهیزات کامل نشتی یاب و لوله یاب جهت بررسی نشتی احتمالی در زابل قبول زحمت کردند و بدین منظور به دلیل لزوم سکوت و عدم تردد در معابر ساعات کار از نیمه های شب شروع و تا صبح ادامه می یابد.

وی در پایان گفت: با تلاش و نتیجه مثبت در برخی از نقاط که فرونشست معبر در چندین مرحله اتفاق افتاده بود نشتی محرز شده ونسبت به رفع آن در اسرع وقت اقدام خواهد شد.

گفتنی است؛ نشتی آب و پارگی لوله ها و در نتیجه آن هدررفت آب از جمله مشکلاتی است که به طور معمول در شهرستان زابل مشاهده می شود.

انتهای پیام///
Share/Save/Bookmark