داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
یادداشت/ عباس نورزائی؛ محقق و پژوهشگر سیستانی
جامعه با من و تو، ما می شود قبل از دیگران، خود را بسازیم
کد مطلب: ۶۳۴۰۱
تاریخ انتشار:شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶
جامعه تنها با من و تو، ما می شود قبل از دیگران، خود را بسازیم تا جامعه ای ایده آل و آرمانی ایجاد شود.
جامعه با من و تو، ما می شود قبل از دیگران، خود را بسازیم
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ کشاورز، میوه های نامرغوب را زیر جعبه می ریزد و میوه های خوب را روی آن می زند تا مردم فریب بخورند.

مغازه دار‌ محل، هر روز صبح زود، ماشینش را در پیاده رو پارک می کند، مردم مجبورند از گوشه خیابان رد شوند.

سوپرمارکتی، نصف بیشتر اجناس مغازه اش را بیرون چیده، راه برای رفت و آمد سخت است.

کارمند اداره، وسط ساعت کاری یا صبحانه میل می کند، یا به ناهار و نماز می رود و یا هم زمان با مراجعه ارباب رجوع کانال های تلگرام و اینستاگرام خود را چک می کند.

بساز بفروش، تا چشم صاحبان آپارتمان را دور می بیند، لوله ها و کابینت را از جنس چینی نامرغوب می زند در حالی که پولش را پیش تر گرفته است.

کارمند بانک، از وسط جمعیتی که همه در نوبت هستند به فلان آشنای خود اشاره می کند تا فیش را خارج از نوبت بیاورد و کارش راه بیفتد!

استاد دانشگاه، هر جلسه ۲۰ دقیقه دیر می آید و قبل از اتمام ساعت، کلاس را تمام می کند جالب تر اینکه مقالات پژوهشی دانشجویان را به نام خود چاپ می کند.

دانشجو پول می دهد، تحقیق و پایان نامه را کپی شده می خرد و تحویل دانشگاه می دهد تا صاحب مدرک شود.

پزشک، بیمار را در بیمارستان درمان نمی کند تا در مطب خصوصی به او مراجعه کند و یا به همکار دیگر خود پاس می دهد تا بیمار جیب خالی از درمانگاه خارج شود.

همه اینها شب وقتی به خانه می آیند، هنگامی که تلگرام را باز می کنند از فساد، رانت، بی عدالتی، تبعیض و گرانی سخن می گویند و در اینستاگرام پست های روشنفکری را لایک می کنند.

همه هم در ستایش از نظم و قانونمداری در اروپا و آمریکا یک خاطره دارند اما وقتی نوبت به خود آن ها می رسد، آن می کنند که می خواهند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark