داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در پی وقوع زلزله در غرب کشور؛
نیاز اضطراری به اهدای خون برطرف شد
کد مطلب: ۶۲۰۵۱
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۴
رئیس انتقال خون زابل گفت: نیاز اضطراری به اهدای خون در پایگاه انتقال خون زابل برطرف شد.
نیاز اضطراری به اهدای خون برطرف شد
فهیمه حسینی با تقدیر از همت مردمی سیستان که به اهدای خون پس از وقوع زلزله اقدام کردند،به خبرنگار اوشیدا اظهار داشت: با توجه به حجم خون اهدایی و ذخیره کافی خونی کشور، دیگر نیاز اضطراری به اهدای خون برطرف شد و اهداکنندگان خون از امروز به صورت عادی به انتقال خون مراجعه کنند

وی افزود: پایگاه انتقال خون زابل تنها پایگاه انتقال خون شمال سیستان و بلوچستان است و وظیفه خون رسانی به پنج شهرستان سیستان را بر عهده دارد.

حسینی با بیان اینکه حدود ۳۰۰ بیمار تالاسمی در منطقه سیستان زندگی می کنند، ادامه داد: این تعداد بیمار به طور مرتب نیازمند خون هستند و این میزان خون تنها از طریق اهدا تامین می شود.

وی تصریح کرد: ماهانه ۸۰۰ واحد خون از طریق پایگاه انتقال خون زابل توزیع می شود که بیشترین تعداد مصرف کنندگان آن را بیماران تالاسمی تشکیل می دهند.

حسینی اظهار داشت: اگر خون به موقع به بیماران تالاسمی تزریق نشود می تواند مشکلات بسیاری را برای آنان ایجاد کند که در این راستا انتظار می رود مردم شریف سیستان بیش از پیش نسبت به اهدای خون توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه آقایان در اهدای خون پیشتاز هستند، تاکید کرد: آقایان هر سه ماه و بانوان هر چهار ماه می توانند خون خود را اهدا کنند.

حسینی اضافه کرد: افراد با مراجعه به پایگاه های انتقال خون و اهدای خون سالم علاوه بر اجر معنوی، سلامت خود را نیز تضمین کنند چرا که این عمل پسندیده سبب افزایش صحت و تندرستی در اهداکنندگان هم می شود.

انتهای پیام/ ف ب
Share/Save/Bookmark