داخلی آرشيو خبر صفحه پزشکی وسلامت
امتیاز مثبت 
۰
 
سعی داریم با یاری خیرین، خوابگاه های دانشجویی را افزایش دهیم
کد مطلب: ۲۶۷۱۸
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۹
اوشیدا: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت:تمام سعی ما این است که خیرین مدرسه ساز را به ساخت خوابگاه های دانشجویی ترغیب کنیم وامیدوارم با کمک آن ها بتوانیم تعداد خوابگاه ها را افزایش دهیم.
سعی داریم با یاری خیرین، خوابگاه های دانشجویی را افزایش دهیم
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: حسن قاضی زاده هاشمیˈ در بازدید از مجتمع خوابگاهی امام علی(ع) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، افزود: سرنوشت فردای کشور به دست دانشجویان است بنابراین از مسوولان می خواهم فرصت ابراز عقیده را به دانشجویان بدهند زیرا آن ها کشور و دانشگاه را در آینده حفظ می کنند.

وی ضمن ابراز خشنودی از صحبت های نمایندگان دانشجویان در این مراسم بر لزوم برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها و رعایت عدالت در مورد همه تشکل ها به طور مساوی تاکید کرد.

هاشمی با بیان اینکه فضای پر شور و نشاط برای دانشجویان امری ضروری است، افزود:دانشجوالبته با رعایت اخلاق همیشه و درهمه حال باید نگاه منتقدانه داشته باشند. دانشجویان ما همگی اخلاق مدارهستند به اعتقاد من ایران متعلق به همه ماست و دانشگاه نیز محل تضارب آراء و افکار است.

وزیر بهداشت خطاب به دانشجویان اظهار داشت: وظیفه اصلی شما درس خواندن است و از شما می خواهم با امکاناتی که در اختیار دارید نهایت تلاش خود را در مسیر درس خواندن انجام دهید. همه ما به فرموده امام راحل(ره) باید در وهله اول کار خود را درست انجام دهیم وکار مهم شما نیز درس خواندن است.

وی با اشاره به مشارکت دانشجویان در برخی کارها نظیر مدیریت بحث اینترنت و مواردی که در اولویت قرار دارند، گفت:باید به دانشجویان فرصت دهید تا آزمون و خطا کنند و مدیریت را یاد بگیرند زیرا که فردای مملکت به دست این عزیزان است .

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تشکیل شورای صنفی دانشجویان در دانشگاه و استفاده از نظرات دانشجویان تاکید کرد.

وی با بیان این که درس خواندن در دانشگاه های ایران یک افتخار است، افزود: برای به ثمر رسیدن این مملکت و نظام، خون های زیادی ریخته شده است. هیچ گاه فکر نکنید که یأس و ناامیدی به آن غالب می شود زیرا خداوند با ما است و بدانید که آینده کشور نیز متعلق به شما است، پس نگاه بلند و جسارت آمیز داشته باشید.

هاشمی اظهار امیدواری کرد، سخنان و موضوعاتی که در این مراسم ارایه شد در آینده نه چندان دور عملی شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
    عکاس :