داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
مردم سیل زده آق‌قلا تا پایان آذر خانه‌دار می‌شوند
کد مطلب: ۶۸۶۶۸
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
استاندار گلستان گفت: تمامی چادرها در مناطق سیل‌زده برچیده شده و فقط ۵ چادر در شهرستان آق‌قلا وجود دارد که بر اساس تعهد پیشین تا پایان آذر منازل مسکونی این خانواده‌ها نیز تحویل داده خواهد شد.
مردم سیل زده آق‌قلا تا پایان آذر خانه‌دار می‌شوند
هادی حق‌شناس در گفت‌وگویی خبری درباره آخرین وضعیت بازسازی مناطق سیل‌زده استان گلستان اظهارداشت: عملیات پی کنی 92 درصد واحدهای آسیب‌دیده از سیل انجام شده است و 50 درصد واحدها نیز به مرحله سقف رسیده‌اند.

وی گفت: تلاش ما براین است تا پایان امسال تمامی واحدهای مسکونی سیل‌زدگان را به صاحبان آنها تحویل دهیم.

استاندار گلستان ادامه داد: تمامی چادرها در مناطق سیل‌زده برچیده شده و فقط 5 چادر در شهرستان آق‌قلا وجود دارد که بر اساس تعهد پیشین تا پایان آذر منازل مسکونی این خانواده‌ها نیز تحویل داده خواهد شد.

وی افزود: با توجه به نیاز مصالح برای ساخت واحدهای مسکونی سیل‌زدگان دستور ممنوعیت خروج مصالح از استان صادر شده و روند رو به بهبود است.

حق‌شناس با اشاره به لایروبی رودخانه‌های استان هم گفت: به‌رغم مشکلات اعتباری تاکنون 55 کیلومتر از مسیر 200 کیلومتری رودخانه قره‌سو و 85 کیلومتر از مسیر 715 کیلومتری گرگانرود لایروبی شده و ادامه این لایروبی‌ها در حال انجام است.

وی درباره مرمت راه‌ها در مناطق سیل‌زده استان نیز بیان داشت: در 97 نقطه از راه‌های استان بر اثر سیلاب بریدگی ایجاد شده بود که 95 مورد اصلاح شده و 2 مورد پل و کانال با همکاری پیمانکاران آب منطقه‌ای ایجاد می‌شود.منبع:تسنیم

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark