داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خبر داد؛
پیش بینی افزایش آمار کرونا از هفته آینده/118نفر در سیستان قربانی بیماری حاد تنفسی شدند
کد مطلب: ۷۰۹۰۸
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰
هادی میرزایی گفت: تا کنون ۱۱۸ نفر در منطقه سیستان به دلیل بیماری حاد تنفسی جان خود را از دست داده اند که از این تعداد تست کرونا ۵۹ نفر آنها مثبت قطعی اعلام شده است.
پیش بینی افزایش آمار کرونا از هفته آینده/118نفر در سیستان قربانی بیماری حاد تنفسی شدند
دکتر هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گوبا پایگاه خبری اوشیدا گفت: در یک مقطع زمانی کوتاه مردم برخی از توصیه های بهداشتی را جدی گرفتند و باعث شد تا روند شیوع ویروس کرونا تا حدودی کاهش یابد اما مجدداً این روند با بی توجهی افراد رو به رو شده است و احتمال افزایش این بیماری وجود دارد.

وی افزود: تا کنون ۱۱۸ نفر در منطقه سیستان به دلیل بیماری حاد تنفسی جان خود را از دست داده اند که از این تعداد تست کرونا ۵۹ نفر آنها مثبت قطعی اعلام شده است.

میرزایی بیان داشت: شواهد نشان می دهد که در روزهای اخیر افراد بسیاری،دیگر از ماسک استفاده نمی کنند، این در حالی است که ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) نیز در پیش است و مردم مراسمات عزاداری خود را افزایش داده اند از این روز پیشبینی می کنیم که از یک هفته آینده مجدداً آمار ابتلا به کرونا افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان داشت: مردم حتما باید در ایام سوگواری محرم توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند چرا که در غیر این صورت آمار بالای از ابتلا به کرونا را در منطقه سیستان شاهد خواهیم بود.

میرزایی گفت: رزمایش گام سوم بسیج مقابله با کرونا نیز در مرحله دوم از امروز آغاز شده است و در این رزمایش فعالیت دانشگاه علوم پزشکی نسبت به مرحله اول افزایش خواهد یافت، همچنین در جریان این رزمایش با اداراتی که مشاهده شود توصیه های بهداشتی را جدی نگرفته اند از طریق ادارات بالا دستی برخورد جدی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر مردم در این روزها به توصیه های بهداشتی توجه نکنند پاییز بسیار سختی را در پیش رو خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان داشت: وضعیت سفید در یک منطقه به معنا بر طرف شدن وضعیت بیماری نیست، بلکه به این معناست که مردم طی دو هفته قبل آن رفتار های مناسبی انجام داده اند که منجر به کاهش بیماری شده است، لذا بسیاری از افراد با مشاهده وضعیت سفید توصیه های بهداشتی را دیگر جدی نمی گیرند که این امر باعث می شود تا دوباره به وضعیت قرمز بازگردیم.

وی ادامه داد: اگر مردم پایداری وضعیت سفید را می خواهند باید توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند.

میرزایی خاطرنشان کرد:برگزاری کنکور نیز در روزهای آینده یک چالش بزرگ است که امیدواریم از آن به سلامت بیرون آییم.

وی خاطرنشان کرد: مردم به طور کل سه قانون رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مکرر دست و صورت را باید عمل کنند تا شاهد کاهش بیماری در منطقه باشیم.

میرزایی گفت: همچنین مردم باید تجمعات در محیط های بسته و بدون تهویه را به حداقل برسانند چرا که در یک اتاق بدون تهویه هوا ایستادن بیش از ۱۵ دقیقه با وجود رعایت توصیه های بهداشتی خطرناک است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark