داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
مجازات حبس برای دستکاری عمدی پلاک خودرو/57 درصد کشته شدگان تصادفات درون شهری موتور سیکلت سوار هستند
کد مطلب: ۶۲۹۹۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان با بیان اینکه مجازات حبس 6 تا 12 ماهه برای دستکاری عمدی پلاک خودرو تعیین شده است، گفت: برخی از موتور سیکلت سواران با زنجیر و یا کاغذ، پلاک خود را می‌پوشانند.
مجازات حبس برای دستکاری عمدی پلاک خودرو/57 درصد کشته شدگان تصادفات درون شهری موتور سیکلت سوار هستند

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: رمضان آفریدون اظهار کرد: درباره تخلفات رانندگی موتورسواران و همچنین خودروها و همچنین مخدوش کردن پلاک وسیله نقلیه اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی پلیس برخورد با چنین تخلفاتی است، چرا که این افراد در تلاش برای فریب پلیس هستند.

وی با بیان اینکه مجازات دستکاری و مخدوش کردن پلاک خودرو برای راننده متخلف معادل 6 ماه تا 12 ماهه حبس است، اضافه کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی در این باره با کسی شوخی ندارد و به جدیت برخورد می‌کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان گفت: در واقع ناخوانا بودن پلاک ناشی از دستکاری اعداد و ارقام پلاک باشد این عمل تعمدی محسوب شده و طبق قانون جرم است، همچنان که امروزه نیز مشاهده می‌شود که برخی از موتورسواران پلاک خود را با کاغذ و یا زنجیر می‌پوشانند.

وی با اشاره ه اینکه اگر شخصی درست و قانونی رانندگی کند، نیازی به انجام کارهای خلاف قانون از جمله پوشاندن پلاک ندارد، بیان کرد: اگر همکاران پلیس راهنمایی و رانندگی با چنین موردی مواجه شوند، وسیله توقیف شده و شخص به مراجع قضایی معرفی می‌شود، چرا که طبق تعریف جرائم رانندگی و قانون مربوط به آن مخدوش کردن پلاک خودرو به نحوی که پلیس نتواند تخلفات را ثبت  و یا دوربین‌های راهنمایی و رانندگی نتوانند از آن عکس‌برداری کنند، جرم است.

آفریدون با اشاره به اینکه موتورسواران در زمینه پوشاندن پلاک خودروی خود تخلفاتی را مرتکب می‌شوند، افزود: همچنین یکی دیگر از تخلفات موتورسواران که اتفاقا به ضرر آنها نیز است، عدم استفاده از کلاه ایمنی است.

وی با اشاره به اینکه استفاده از کلاه ایمنی موجب حفظ جان افراد در زمان وقوع حادثه می‌شود، گفت: جای تعجب است که موتورسواران برای حفظ ایمنی خود نیز از کلاه ایمنی استفاه نمی‌کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان با بیان اینکه 57 درصد از کشته شدگان تصادفات درون شهری را موتور سیکلت سواران تشکیل می‌دهند، گفت: همین امر یک هشدار جدی برای این است که موتور سیکلت سواران باید نکات ایمنی را بیشتر رعایت کنند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس
    عکاس :