داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۱
امتیاز مثبت 
۶
 
کارشناس هواشناسی زابل:
طوفان شدید سیستان را فرا گرفت/ آلودگی هوا هشداری برای سالمندان و بیماران تنفسی
کد مطلب: ۳۷۹۷۸
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۲
کارشناس هواشناسی زابل گفت: سرعت وزش باد در حال حاضر بیش از 70 کیلومتر بر ساعت رسیده است که به همراه گرد و خاک سیستان را در معرض آلودگی شدید قرار داده است.
طوفان شدید سیستان را فرا گرفت/ آلودگی هوا هشداری برای سالمندان  و بیماران تنفسی
محسن رحم دل کارشناس هواشناسی زابل در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا اظهار کرد: طوفان شدید از صبح امروز دوشنبه 18 خرداد کل منطقه سیستان را فراگرفته است و باعث کاهش شدید دید در منطقه شده است.

رحم دل افزود: سرعت وزش باد در حال حاضر بیش از 70 کیلومتر بر ساعت رسیده است که به همراه گرد و خاک سیستان را در معرض آلودگی شدید قرار داده است.

وی ادامه داد: این وضعیت برای فردا در سیستان ادامه خواهد داشت که از روز چهارشنبه از شدت آن کاسته می شود.

کارشناس هواشناسی زابل گفت: با توجه به شدت گرد و خاک، حداقل شعاع دید در منطقه سیستان ۲۰۰ متر گزارش شده و پیش بینی می شود این شرایط امروز و فردا ادامه داشته باشد.

وی تصریح کرد: با آغاز وزش باد شاهد کاهش نسبی سه تا پنج درجه ای دما در سیستان خواهیم بود.

رحم دل بیان داشت: بیماران تنفسی ،سالخوردگان و کودکان از ورود به خیابانها بدون استفاده از ماسک خودداری کنند و حتی الامکان از عبور و مرور غیرضروری در هوای آلوده پرهیز نمایند.
Share/Save/Bookmark
۱۳۹۴-۰۳-۱۹ ۱۸:۴۷:۲۷
خوش به حال داروخانه ها و دكتراي زابل شد. دفترچه يبيمه كه در اين شهر بحران زده اصلا اعتبار نداره.كمترين ويزيت بيست هزار تومان. كمترين هزينه ي دارو سي هزار تومان. درآمد يك كارگر سيستاني سر ميدان امام حسين(ع) پانزده هزار تومان. شب بيا از خونه بيرون پانصد گدا در سراسر اين شهر در حال جمع آوري رزق و روزي.واقعا از اينكه سيستاني هستم و نمي توانم كاري براي همشهريانم بكنم خجالت زده و شرمسارم. (8983)