داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان هامون مطرح شد؛
لزوم اختصاص ۶ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی و صنعتی سیستان/ با بخشش سود تسهیلات بانکی چرخه تولید صنایع فعال خواهد شد
کد مطلب: ۶۲۳۵۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۳
سرپرست فرمانداری هامون گفت: اگر ساز و کاری فراهم شود تا سود تسهیلات بانکی بخشیده شود چرخه تولید صنایع دوباره فعال خواهد شد.
لزوم اختصاص ۶ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی و صنعتی سیستان/ با بخشش سود تسهیلات بانکی چرخه تولید صنایع فعال خواهد شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان هامون به ریاست سرپرست فرمانداری شهرستان هامون و با حضور کیخا نماینده مردم سیستان در مجلس، داداشی دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، میرشکار رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و نمایندگان واحدهای صنعتی و تولیدی شهرک صنعتی محمدآباد و رامشار برگزار شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان هامون در این جلسه گفت: دو شهرک صنعتی محمدآباد و رامشار حوزه سیستان در شهرستان هامون واقع شده‌اند از این رو شهرستان هامون به عنوان محور اصلی تولید و صنایع در حوزه شمال استان محسوب می‌شود.

علیرضا کیخا ادامه داد: در جلسه گذشته کارگروه برخی از مشکلات واحدهای تولیدی احصا شده و در حال حاضر پیگیر رفع موانع تولید در ستاد استانی و حتی در سطح کشور هستیم.

کیخا افزود: خشکسالی سال‌های متمادی سیستان صنایع تولیدی را با مشکلات جدی مواجه ساخته بنابراین اگر ساز و کاری فراهم شود تا سود تسهیلات بانکی بخشیده شود چرخه تولید صنایع دوباره فعال خواهد شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان هامون تصریح کرد: میزان اعتبار مورد نیاز برای این امر قریب به ۶ میلیارد تومان است که اگر تخصیص داده شود مشکلات کل واحدهای تولیدی منطقه سیستان مرتفع خواهد شد.

در ادامه نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: علیرغم تنگناهای مالی که دولت با آن روبروست مسئولین کشور در رابطه با منطقه سیستان با حساسیت پیگیر مسائل بوده‌اند.

احمدعلی کیخا ادامه داد: باد و طوفان خسارت ‌های بسیاری را به سیستان تحمیل کرده است که برای برون رفت از کلیه این مسائل و مشکلات ایجاد شده نیازمند یک همت ملی و مشارکت همه ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم، اگر چه همه مسئولین کشور با علم به شرایط سیستان، نگاه ویژه‌ای به این منطقه دارند.

وی تصریح کرد: باید مشکلات دسته بندی شود و برای هر حوزه به صورت مجزا برنامه ریزی شود تا بتوان موضوعات را از وزارتخانه ‌های متبوع پیگیری کرد و مجوزهای لازم اخذ شود.

گفتنی است؛ در پایان به پیشنهاد دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور مقرر شد تا جلسه‌ای با حضور وی، نماینده مردم سیستان در مجلس، فرماندار، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و نماینده استانداری و با حضور بانک‌های عامل در دوشنبه هفته آتی در پایتخت برگزار شود و موضوع واحدهای تولیدی سیستان به صورت ویژه پیگیری شود.

انتهای پیام/ م س
Share/Save/Bookmark