داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام‌جمعه زهک در نشست خبری مطرح کرد؛
به نظر میرسد دولت نمی خواهد منطقه آزاد سیستان تصویب شود/تریبون نمازجمعه متعلق به مردم است نه جای تسویه حساب شخصی
کد مطلب: ۶۷۷۹۵
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۶
امام جمعه شهرستان زهک گفت: با تهدید و متهم کردن افراد نمی توان به مشکلات مردم رسیدگی کرد.
به نظر میرسد دولت نمی خواهد منطقه آزاد سیستان تصویب شود/تریبون نمازجمعه متعلق به مردم است نه جای تسویه حساب شخصی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ نشست خبری حجت الاسلام حسن خدری امام جمعه شهرستان زهک با اصحاب رسانه عصر امروز برگزار شد.
در این نشست خبری حجت الاسلام خدری ضمن تسلیت دهه اول محرم گفت: طرح فوق العاده ای برای ایجاد اشتغال در سیستان راه اندازی شده است که می تواند پنج هزار جوان جویای کار را صاحب شغل کند.
وی افزود: در این طرح که با همراهی یک کارآفرین مطرح و صاحب نام سیستانی به انجام می رسد قرار است پنج هزار دار قالی به متقاضیان تحویل داده شود و از طریق قالی بافی کسب درآمد کنند.
امام جمعه شهرستان زهک تصریح کرد: تا کنون کمتر از هزار نفر در این طرح اشتغال ثبت نام کرده اند که پس از تکمیل شدن دو هزار نفر کار قالی بافی آغاز خواهد شد.
وی گفت: متاسفانه در گذشته افرادی از طریق وعده ایجاد اشتغال و بکارگیری افراد در شغل قالی بافی سواستفاده هایی از مردم سیستان کرده اند که همین امر باعث شده است تا افراد از این طرح استقبال آنچنانی نکنند.
حجت الاسلام خدری همچنین تصریح کرد: در این طرح فروش قالی تضمینی است و افراد بدون در نظر گرفتن شرایط سنی بیمه می شوند همچنین قرار است از پشم دام موجود در منطقه نیز برای رنگریزی و دیگر مسائل این طرح استفاده شود.
وی در ادامه به طرح امام روستا در شهرستان زهک اشاره کرد و گفت: بیش از ۶۰ درصد روحانیون منطقه سیستان آموزش دیده از حوزه علمیه زهک هستند و این امر باعث شده است تا در بحث فرهنگی گام بلندی برداریم ، همچنین تا کنون در ۴۴ محور طرح امام روستا را اجرا کرده ایم که این طرح برای رفع مشکلات مردم کمک بسیاری خواهد کرد.


تریبون نماز جمعه متعلق به مردم است نه جای تسویه حساب شخصی


امام جمعه شهرستان زهک افزود: هر فردی که ادعای نماینده ولی فقیه بودن می کند باید حکم مستقیم از سوی حضرت آقا را داشته باشد، همه افراد باید به همان مسئولیتی که دارند قانع باشند و نباید القاب گوناگونی به خود بچسبانند.
حجت الاسلام خدری بیان داشت: نقد کردن در سیستان لوث شده است چرا که باید نقد منصفانه انجام داد.
وی خاطرنشان کرد: باید مراقب نقد هایی که انجام می شود بود ، تریبون نماز جمعه جای تسویه حساب های شخصی نیست ، و نباید از این طریق با آبروی مومن بازی کرد.
امام جمعه شهرستان زهک خاطرنشان کرد: مطالبه مردم در الویت قرار دارد و باید از این تریبون به نفع مردم استفاده کرد ، هیچ فردی حق ندارد خواسته خود را از این تریبون اعلام کند.
امام جمعه شهرستان زهک بیان داشت: به نظر می رسد که دولت نمی خواهد منطقه آزاد تجاری سیستان را به تصویب برساند چرا که اگر این طور بود این لایحه را به صورت جدا به مجلس ارائه میکرد.
وی همچنین گفت: برای ساماندهی مرز هیچ کاری انجام نشده است ، باید از مسئولین پرسید که چرا پاس مرزی به سرانجام نمی رسد، همچنین جاده های مواصلاتی در سیستان و غبار های ناشی از طوفان امان مردم سیستان را بریده است و باید دولت در این زمینه وارد عمل شود.
حجت الاسلام خدری خاطرنشان کرد: برای حل مسائل مهم در سیستان باید هم صدا شد و مشکلات را بیان کرد نه با تهدید و متهم کردن فردی ، چرا که این مسئله در نهایت به ضرر مردم تمام خواهد شد.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark