داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
شرکت بانوان در ورزشگاه های مختلط با معیارهای اسلامی مطابقت ندارد
کد مطلب: ۵۹۶۹۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۲
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون عنوان کرد: شرکت بانوان در ورزشگاه ها به همراه آقایان با معیارهای اسلامی مطابقت ندارد.
شرکت بانوان در ورزشگاه های مختلط با معیارهای اسلامی مطابقت ندارد
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: متاسفانه در بازی والیبال ایران و بلژیک که در ورزشگاه آزادی برگزار شد شاهد حضور بانوان در ورزشگاه بودیم که این موضوع در جامعه اسلامی جایگاهی ندارد.

وی افزود: با توجه به اینکه قوانین جمهوری اسلامی با سایر جهان متفاوت است و دارای حکومتی ایجاد شده برمبنای آرا و نظرات قران است بنابراین کشف حجاب و تشویش اذهان عمومی بسیار ناپسند است.

امام جمعه اهل سنت هامون خاطرنشان کرد: اختلاط بانوان و آقایان برخلاف شئونات اسلامی است که در این راستا انتظار می رود مسولان فرهنگی و ورزشی نسبت به این موضوع توجه کافی داشته باشند چرا که ادامه این روند تاثیرات مخرب بر جامعه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: بانوان نیز برای اینکه بتوانند از بازی های این چنینی بهره مند شوند به تماشای مسابقاتی که در آن ها بانوان حضور دارند بروند تا علاوه بر اینکه قبح شکنی در جامعه انجام نشود در فضایی مملو از آرامش و بدون استرس بازی ها را مشاهده کنند.

مولوی حسن زهی تاکید کرد: زنان دارای شخصیتی ارزشمند در دین مبین اسلام است بنابراین انتظار می رود این جایگاه ارزشمند خویش را همچنان با رعایت موازین اسلام و حجاب حفظ کنند و بر تقویت بنیان های خانواده بیفزایند.

وی در پایان گفت: مسولان اگر واقعا به فکر بانوان و تامین نشاط آنان هستند به جای تشویق آنها برای رفتن به ورزشگاه هایی که مختلط با آقایان هستند سایر مشکلات آنان را رفع کنند چرا که در حال حاضر بانوان به ویژه زنان سرپرست خانوار دارای مشکلات بزرگتری از قبیل تامین معاش هستند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark