داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
سریال آزمون‌های استخدامی برای جویندگان کار/ پایانی خوش برای اشتغال جوانان وجود دارد؟
کد مطلب: ۶۵۹۹۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۳
چندی سالی است برگزاری آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی جوانه امیدی برای جویندگان کار شده است هرچند گاه رویشی در این جوانه حاصل نمی‌شود.
سریال آزمون‌های استخدامی برای جویندگان کار/ پایانی خوش برای اشتغال جوانان وجود دارد؟
یافتن شغل مناسب و فعالیت در آن حقی است که حالا به مطالبه اصلی جوانان تبدیل شده است اما بحران شغل داشتن در ادارات دولتی به حدی است که اغلب جویندگان کار توفیقی در این مسیر نداشته اند و اغلب به سمت شغل‌های کاذب یا غیر مرتبط با مدرک تحصیلی سوق پیدا می‌کنند.

ششمین دوره آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی از امروز آغاز شد تا بار دیگر جوانه امیدی برای خیل عظیم جوانان جویای کار کاشته شود، جوانه ای که گاه رشدی ندارد و در همان نطفه از بین می رود اما به هرحال ظرفیت قابل توجه نیروی انسانی نباید نادیده گرفته شود.

ششمین قسمت از سریال آزمون های استخدامی این بار به جای سازمان سنجش به همت جهاد دانشگاهی از امروز آغاز می شود و تا روز سه شنبه ۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۷ ادامه خواهد داشت؛ براساس اعلام جهاد دانشگاهی جذب نیرو در ۲۰ دستگاه اجرایی خواهد بود و آزمون آن در ۱۷ اسفندماه برگزار خواهد شد.

سریال آزمون های استخدامی برای جویندگان کار/ پایانی خوش برای جوانان وجود دارد؟

بیشتر بخوانید: آغاز نام‌نویسی ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور از فردا

آموزش و پرورش غایب بزرگ آزمون استخدامی دوره ششم
آزمون دوره ششم درحالی برگزار می‌شود که آموزش و پرورش یکی از نهادهای پر متقاضی برای اشتغال، غایب بزرگ آن است و یار محمد حسین‌بر مدیرکل امور اداری و تشکیلاتی در این مورد به خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، گفته بود که برای برگزاری آزمون استخدامی تقاضای مجوز به سازمان اداری و استخدامی دادیم و منتظریم این مجوز از سوی سازمان تایید شود البته در حال رایزنی با سازمان اداری و استخدامی هستیم و هنوز تعداد درخواست جذب نیروی انسانی قطعی نشده است لذا اکنون نمی‌توانیم آن را اعلام کنیم.

هرچند پیش از این و در پنجمین دوره آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی، آموزش و پرورش حضور داشت و ظرفیت پذیرش نیرو را در آن دوره ۱۷ هزار و ۳۶۸ نفر اعلام کرده بود اما بعد از این آزمون و ساماندهی آن به زعم آموزش و پرورشی‌ها حدود چهار هزار ظرفیت خالی باقی مانده بود که قرار شد این ظرفیت برای دوره های بعدی در نظر گرفته شود.

سریال آزمون های استخدامی برای جویندگان کار/ پایانی خوش برای جوانان وجود دارد؟

بیشتر بخوانید: آموزش و پرورش در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی سهمی دارد؟

در دوره‌های گذشته آزمون استخدامی چه گذشت؟
اولین آزمون هماهنگ دستگاه‌های اجرایی در سال ۹۴ و با شرکت بیش از ۱۲۱ هزار داوطلب برگزار شد و از طریق این آزمون در اولین مرحله از میان این ۱۲۱ هزار نفر بیش از هفت هزار نفر پذیرفته شدند.

دومین مرحله از آزمون های استخدامی هم در همان سال برگزار شد و این بار حدود ۸۰ هزار جوینده کار برای تعدادی از نهاد‌های خواهان نیروی انسانی تازه نفس با هم رقابت کردند.

سومین مرحله آزمون های استخدامی در تابستان سال ۹۵ برگزار شد و از این سال آموزش و پرورش هم وارد این رقابت ها شد و به این ترتیب در آن سال جمعیت شرکت کننده در آزمون به ۴۵۲ هزار و ۶۴۸ داوطلب رسید که از این میان ۱۹ هزار و ۲۵۱ نفر در ۱۲ دستگاه اجرایی و ۶۸ دانشگاه جذب شدند.

برگزاری چهارمین مرحله آزمون های استخدامی با شرکت بیش از ۳۹۷ هزار داوطلب در تابستان ۹۶ کلید خورد و این بار هم آموزش و پرورش برای جذب نیروی جدید و جبران خلا معلم به این آزمون متوسل شد.

دوره پنجم آزمون های استخدامی با شرکت بیش از ۴۲۸ هزار داوطلب و برای جذب ۱۸ هزار و ۲۰۷ نفر در ۹ دستگاه اجرایی شهریور امسال برگزار شد و هرچند در سرانجام این آزمون به ویژه نتایج مربوط به وزارت آموزش و پرورش اما و اگرهای بسیاری وجود داشت.

سریال آزمون های استخدامی برای جویندگان کار/ پایانی خوش برای جوانان وجود دارد؟

آزمون‌های استخدامی گره کور اشتغال را باز می‌کنند؟
ششمین دوره از سری آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی هم پیش از پایان امسال برگزار می‌شود اما با وجود این آزمون ها همچنان مشکل اشتغال و گره کور آن در جامعه جوان و جویای کار کشور وجود دارد و کسب و کارهای دانش بنیانی هم که این روزها به شدت از سوی مسئولان متولی این شرکت ها توصیه می‌شود هنوز آنطور که باید راه خود را پیدا نکرده است و از حرف تا عمل این برنامه ها راه طولانی در پیش است.

بخش خصوصی هم گاه چنان اوضاع بی سر و سامانی برای نیروی کار خود در نظر می گیرد که بهتر است از این اشتغال به جای جلوگیری از بیکاری، تعبیر فعالیت در مسیر بیگاری کرد.

به هر روی اوضاع کسب و کار همواره دغدغه اصلی نیروی جوان کشور است و نیازمند عزمی جدی است علاوه بر آن نگاه به کارآفرینی و اشتغالزایی باید از دوره های سنی پایین تر آغاز شود تا در میان این حجم عظیم تقاضای کار، جوانان آینده کمترین مشکل را در حیطه یافتن شغل مناسب داشته باشند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark